Pieniny Etno Festiwal: Regionalnie, a na zakończenie Renata Przemyk

Fot. Magda Wojtarowicz 2024.06.30 18:50 / news / czytano 910 / opinie 0

W drugim dniu Pieniny Etno Festiwalu na scenie zaprezentowały się lokalne zespoły regionalne oraz Renata Przemyk znana z przeboju "Babę zesłał Bóg".

Podczas drugiego dnia wielkiego pienińskiego święta na granicy Krościenka i Szczawnicy na scenie zaprezentowali się lokalni wykonawcy: Zespół Regionalny "Małe Pieniny", Zespół Pieśni i Tańca "Pienińskie Wiyrchy", kapela góralska "Wyhajtani" oraz chór flisaków pienińskich. Na zakończenie festiwalu w koncercie "Babę zesłał Bóg" zaprezentowała się znana wokalistka Renata Przemyk z zespołem. 

Ponadto przez cały dzień dostępne były stoiska regionalne, dmuchańce dla dzieci, oraz pokaz wypieku ciasta flisackiego, loteria fantowa i prezentacja tworzenia rzeźby wielogabarytowej.

Organizatorem wydarzenia było stowarzyszenie RAZEM DLA PIENIN, którego prezesem jest Kazimierz Zachwieja, a za realizację festiwalu odpowiadała Paulina Mogilska i Piotr Stępniewski. 

Autor: oprac.red.
Zdjęcia: Magda Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © MAPI
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij