Świetlica w Krośnicy

Fot. Zdzisław Soliwoda 2014.02.05 14:46 / news / czytano 3970 / opinie 0

W remizie w Krośnicy na czas ferii zimowych została reaktywowana świetlica środowiskowa. Czynna jest codziennie w godzinach 16-20.

Rozpoczęły się długo oczekiwane przez wszystkie dzieci ferie zimowe. Dla uczniów jest to czas odpoczynku i dobrej zabawy. Niewielu uczniom z gminy Krościenko udało się wyjechać na zimowiska. Dla tych, którzy nie wyjeżdżają, zorganizowane są w wielu miejscach gminy propozycje bezpiecznego, wspólnego, pożytecznego i aktywnego spędzenia wolnego czasu. 
 
Świetlicę prowadzi społecznie Beata Górecka - radna gminy Krościenko n/D. Skromnie dodaje: - Sama nie dałabym rady, jednak swój czas dla krośnickiej świetlicy poświęcają bezinteresownie także m.in. panie: Marta Salamon, Beata Greczek, Danuta Hryc.

W zajęciach świetlicowych bierze udział około 30 uczniów. Każdy wpisywany jest na listę obecności. Zajęcia nie odbywają się na zasadzie "róbta co chceta", w świetlicy wszystko jest zorganizowane. Każdy stara się wziąć udział w przygotowanych na dany dzień konkursach, bo np. za prawidłowe odgadnięcie hasła do przyrodniczej krzyżówki można otrzymać... profesjonalny karmnik od leśników. 

Na poszczególne dni planowane są oddzielne konkursy i atrakcje. W jeden dzień kalambury, w inny dzień zwiedzanie remizy i poznawanie sprzętu gaśniczego, kiedy indziej nauka artystycznego nawlekania koralików. Każdy znajdzie coś dla siebie. Dodać należy, że do dyspozycji dzieci jest stół pingpongowy, piłkarzyki - table football, gry planszowe, w tym
szachy.
 
Każdy rodzic widzi, że młode pokolenie staje się coraz bardziej uzależnione od komputera, telewizora, telefonu komórkowego. To jest realny problem, więc należy zaproponować alternatywę. Świetlica jest taką alternatywą. Co prawda jest w świetlicy telewizor i są komputery. Póki co nikt ich nie włącza, dzieci mają je na co dzień w domach. Młodzi spędzają razem czas, grają, rozmawiają.  Świetlica jest miejscem tętniącym życiem, tam dzieci i młodzież spotykają się realnie a nie wirtualnie. Jak widać, jeśli tworzy się im taką szansę, to młodzi chętnie, wspólnie i aktywnie spędzają wolny czas.
Autor: Zdzisław Soliwoda
Zdjęcia: Zdzisław Soliwoda
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij