Szczawnica: Ośrodek zdrowia w poczekalni od 5 lat

Fot. 2019.10.07 20:00 / news / czytano 675 / opinie 0

W 2014 roku Urząd Miasta i Gminy Szczawnica ogłosił przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej na budowę ośrodka zdrowia na działkach położonych na granicy miasta w tzw. Malinowie o powierzchni 2,5 ara.

- Od dwóch miesięcy dysponujemy projektem wraz z pozwoleniem na budowę związanym z ośrodkiem zdrowia w Szczawnicy na działce miejskiej w tzw. "Malinowie". W sprawie konsultacji i poszukiwań rozwiązań dla sfinansowania budowy tego obiektu a w przyszłości również jego działalności spotkałem się w ostatnim czasie z Dyrektorem Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego w Nowym Targu, z prezesami dwóch spółek medycznych działających na terenie powiatu nowotarskiego (i nie tylko) tj. z Medical Clinic Podhale i Allmedica ale niestety rozmowy te nie skończyły się możliwością współpracy w realizacji tego przedsięwzięcia. W dalszym ciągu poszukujemy rozwiązania dla tej inicjatywy i zapraszam do współpracy wszystkich którzy mogą w tej sprawie służyć pomocą aby w Szczawnicy można było w przyszłości skorzystać z kolejnego obiektu opieki zdrowotnej oraz ewentualnie specjalistycznych gabinetów lekarskich - podkreśla burmistrz Grzegorz Niezgoda.
 
W Szczawnicy pacjenci korzystają z usług niepublicznego zakładu opieki zdrowotnej oraz specjalistycznych gabinetów lekarskich.
Autor: Oprac. red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij