U podnóża majestatycznych Trzech Koron

Fot. 2019.08.09 07:55 / news / czytano 1082 / opinie 0

Piękna pogoda, folkowy power i melodyjne głosy gwiazd wieczoru. Festyn „Pod Trzema Koronami” przyciągnął mieszkańców, jak i turystów, którzy dali się ponieść gorącej atmosferze i tańczyli do późnych godzin nocnych.

Kolejny wakacyjny tydzień i kolejna muzyczna  niespodzianka w kalendarzu imprez Gminy Czorsztyn. Tym razem festyn u podnóży majestatycznych Trzech Koron, w pobliżu szumiącego Dunajca, wśród cieni drzew. „Lato Pod Trzema Koronami” było pierwszą z cyklicznych imprez, dla której tego roku kapryśna aura była przychylna.

Słoneczna pogoda, niespodzianki muzyczne i kulinarne przysmaki przyciągnęły na plac wokół miejscowego amfiteatru liczne grono mieszkańców, jak i przebywających w Sromowcach Niżnych turystów. Placyk, który w cieniu drzew dawał wytchnienie przed słońcem  zapełnił się kolorowymi stoiskami z zabawkami, watą cukrową czy lodami. Nie zabrakło także kulinarnych przysmaków przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich, które wzbudzały szczególne zainteresowanie zwłaszcza wśród turystów.

Podczas występów, które rozpoczęły niedzielną imprezę znalazł się zespół „Kjyrpecki” z Łącka oraz zespół muzyczny „Hajnica” z Ochotnicy Dolnej. Równolegle z występami muzycznymi wokół placu czekała na obecnych, zwłaszcza tych najmłodszych, moc atrakcji zapewnionych przez organizatorów. Do dyspozycji dzieci pozostawały dmuchane zjeżdżalnie, przejażdżka na osiołku, strzelanie z łuku do celu czy chociażby dmuchane kule, które dosłownie i w przenośni przyprawiały najmłodszych o zawrót głowy.

Radosny klimat, i coraz żwawsze rytmy sprawiły, że podczas utworów wygrywanych przez Orkiestrę Dętą z Łapsz Niżnych kilka par nieśmiało zaczęło pląsać po trawie. Tańce te, rozpoczęły się na dobre kiedy to finaliści „The Voice of Poland” Sebastian Wojtczak i Daniel Rychter zeszli ze sceny i dosłownie poderwali ludzi z miejsc. Wśród przygotowanego repertuaru nie zabrakło rockendrolla, starych rockowych kawałków, jak i muzycznych ballad. Trzeba przyznać, że chłopaki nie tylko potrafią śpiewać ale i wejść w otwartą relację z publicznością, co zaowocowało dobrą zabawą i energią.  

Dalszy ciąg gorącej atmosfery zapewnił Zespół „MITRA” z Gdyni. Dobre humory nie opuszczały gości festynu, którzy bawili się w najlepsze jeszcze do późnych godzin nocnych.

Podczas festynu można było również dołączyć do ogólnopolskiej bazy Dawców Szpiku. Pod namiotem gminnym sympatyczne wolontariuszki prowadziły rejestrację oraz instruowały wszystkich chętnych, jak prawidłowo pobrać wymaz z policzka, by dołączyć do bazy i podarować komuś szansę na szczęśliwe życie.
Autor: Aneta Markus
Źródło: UG Czorsztyn
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij