Drzeworyt na szlaku

Fot. 2022.06.05 03:59 / news / czytano 210 / opinie 0

Studenci wydziału sztuki Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie tworzyli na scenie pienińskiego amfiteatru „Pod Wierzbą” w Krościenku nad Dunajcem. W ramach wydarzenia odbyły się warsztaty twórcze. Wzięli w nich udział młodsi i starsi mieszkańcy. 


- Studenci, członkowie Koła Naukowego Grafiki Warsztatowej realizują projekt pt. „Drzeworyt na szlaku” w ramach grantu rektora Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego – wyjaśnia opiekun merytoryczny dr hab. Aleksander Woźniak. Dodaje, że projekt w założeniu miał stworzyć kontekst do pracy twórczej w technice drzeworytu poprzez bliskość natury, gór. Jego celem było też uwrażliwienie studentów na kulturę Podhala. To dlatego studenci już od kilku dni mieszkając w schronisku na Starych Wierchach i będąc blisko natury, odwiedzając bacówki, przyglądając się wypasowi owiec, starali się wyrazić w swej pracy twórczej to co czują. 

W Krościenku można było oglądać ich twórczość na żywo, a także samodzielnie próbować swych sił w tworzeniu drzeworytów. Z czego chętnie skorzystali uczniowie miejscowych szkół. 

Współorganizatorem wydarzenia było Centrum Kultury i Promocji w Krościenku nad Dunajcem.
Autor: oprac.red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij