Odyseja Pienińska z Baśnią i Legendą – podsumowanie

Fot. 2020.11.21 19:23 / news / czytano 1043 / opinie 0

Zadaniem projektu było prowadzenie działań animujących czytelnictwo w bibliotekach publicznych. Głównym zamierzeniem było zorganizowanie cyklu atrakcyjnych, kreatywnych spotkań autorskich – warsztatów dla dzieci, młodzieży i seniorów 60+. 

Każde ze spotkań było odyseją pienińską w świat legend i baśni, naszych polskich autorów. Imprezy, ugruntowały jeszcze bardziej, że biblioteka to miejsce interesujące na spędzenie wolnego czasu. Umocniliśmy kulturotwórczą rolę biblioteki w środowisku lokalnym, ponieważ nasze poczynania można było zobaczyć na lokalnych stronach internetowych, z kolei dla pracowników było to wyzwanie dla nabycia nowych i wartościowych umiejętności do pracy z różnymi grupami wiekowymi.
 
Całość scementowało powstanie foto-książki z przeprowadzonych warsztatów i spotkań, jako efekt tego projektu, którą można obejrzeć w bibliotece.

Warsztaty zrealizowano w trudnym czasie, przy zachowaniu wszystkich obostrzeń sanitarnych. Gminna Biblioteka Publiczna w Krościenku nad Dunajcem otrzymała dotację Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu PARTNERSTWO DLA KSIĄŻKI 2020 – w wysokości 8 000,00 zł. ( + wkład własny biblioteki wyniósł 2000,00).
Autor: Oprac. red.
Źródło: UG Krościenko
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij