Rękodzieło łączy pokolenia – warsztaty z cyfrowania

Fot. 2021.08.31 16:59 / news / czytano 257 / opinie 0

W galerii „U Jaśka Kubika” w Krościenku n.D trwają warsztaty z kultywowania dawnych tradycji rękodzielniczych – z kroju, szycia i cyfrowania elementów męskiego stroju pienińskiego.

Jest to projekt pn. „Cyfrowanie w Pieninach” realizowany prowadzony przez Stowarzyszenie LGD „Gorce-Pieniny”, który jest dofinansowany z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Programu Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu - Kultura ludowa i tradycyjna-2021. 

Warsztaty prowadzi Jan Kubik – krościeński regionalista i twórca ludowy, zaś uczestnikami jest 5 młodych lokalnych osób. Warto zaznaczyć, iż jednym z największych walorów tych warsztatów są ludzie, którzy w nim uczestniczą – zarówno ci, którzy tworzą kulturę ludową z pokolenia na pokolenie, ale także młode osoby, które chętnie się uczą się trudnej sztuki cyfrowania.

Właśnie przekroczyliśmy półmetek i już dziś możemy się pochwalić efektami prowadzonych zajęć. Zapewniamy, że „tradycja” pokazana w naszych warsztatach nie jest nudna, a piękna i cieszy oko.

Projekt dofinansowany z Programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2021-Dziedzictwo kulturowe –Kultura ludowa i tradycyjna.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij