Szczawnica: Dzień Teatru - darmowy spektakl dla dzieci szkolnych

Fot. 2024.04.02 16:37 / news / czytano 236 / opinie 0

27 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Teatru - wspólne święto ludzi sceny i widzów! Święto zostało ustanowione w 1961 roku z inicjatywy Międzynarodowego Instytutu Teatralnego.

Z tej okazji Miasto i Gmina Szczawnica przygotowało ciekawą ofertę dla dzieci i młodzieży uczęszczającej do placówek oświatowych na terenie Miasta i Gminy.  W dniach 25-26 marca, w Dworku Gościnnym odbyły się spektakle teatralne dla młodych widzów.

W pierwszym dniu w spektaklu uczestniczyli najmłodsi widzowie z  przedszkoli tj: Miejskie Przedszkole Publiczne w Szczawnicy, SP im. Jana Pawła II w Szlachtowej, Przedszkole Bajkowe Wzgórze w Szczawnicy, Niepubliczne Przedszkole Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej Ochronka Szczawnica oraz Szkoła Podstawowa nr 2 imienia ks. prof. Józefa Tischnera w Szczawnicy. Miel okazję obejrzeć spektakl interaktywno- muzyczny z elementami ekologicznymi „ Zielony Kopciuszek" Teatru Kultureska.

Natomiast 26 marca starsi widzowie z szkół podstawowych  mieli okazję obejrzeć w Dworku Gościnnym, dwa magiczne spektakle Alicja w Krainie Czarów - Teatr Piasku pani Tatiany Galistyny- zwyciężczyni „Mam Talent". W spektaklu uczestniczyli uczniowie ze szkół: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Szczawnicy, Szkoła Podstawowa nr 2 imienia ks. prof. Józefa Tischnera w Szczawnicy, SP im. Jana Pawła II w Szlachtowej.

Teatr to przestrzeń, w której widzowie mogą nauczyć się rozumienia siebie. Dostarcza wiedzy i różnorodnych emocji, a także rozbudza wyobraźnię i wrażliwość. Dlatego warto w tym dniu docenić rolę teatru, który jest nie tylko rozrywką, ale ma właściwości edukacyjne i terapeutyczne.
Autor: oprac.red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © MAPI
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij