Szczawniccy kameraliści z Oratoriami Bacha w Szczawnie-Zdroju

Fot. Jakub Garbacz, Ars Sonora 2021.04.30 16:49 / news / czytano 187 / opinie 0

Szczawniccy kameraliści, wchodzący w skład międzynarodowego, wokalno-instrumentalnego zespołu  Baroque Collegium1685 Chór i Orkiestra, zaprezentowali Oratoria J.S. Bacha z na finał  I edycji Szczawno-Zdrój Baroque Festival AD2021.  

Zespół Baroque Collegium 1685 powstał w 2016 r. z inicjatywy Agnieszki Żarskiej, która jest jego kierownikiem artystycznym i managerem. 

Koncert, prezentujący bachowskie arcydzieła Okresu Paschalnego:  Oratorium Wielkanocne BWV 249 oraz Oratorium na Wniebowstąpienie Pańskie BWV 11, odbył się w unikatowej, neobarokowej przestrzeni Teatru Zdrojowego bez udziału publiczności. Śpiewacy ze Szczawnicy dzielili scenę ze znakomitymi artystami z kilku krajów Europy, także z solistami związanymi m.in. z jednym z najlepszych na świecie zespołów wykonujących muzykę barokową - Collegium Vocale Gent: Magdaleną Podkościelną (sopran), Margot Oitzinger (alt), Tobiasem Hungerem (tenor) oraz Peterem Kooijem (bas) - cenionym na świecie autorytetem wykonawstwa wokalnej muzyki baroku.

Wydarzenie zostało utrwalone na nagraniu audio/ video, a jego retransmisja odbędzie się pod koniec maja i zostanie opublikowana w sieci, na kanale YouTube Szczawno -Zdrój Baroque Festival oraz na stronie internetowej: baroquefestival.pl
Autor: SCK
Zdjęcia: Jakub Garbacz, Ars Sonora
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij