W piątek zabrzmią słynne Koncerty Brandenburskie J.S.Bacha

Fot. 2021.09.06 19:00 / news / czytano 217 / opinie 0

Już 10. września, po raz pierwszy w Szczawnicy, zabrzmią słynne Koncerty Brandenburskie J.S.Bacha. 

W tym roku przypada 300. rocznica dedykacji tych niezwykłych dzieł margrabiemu Brandenburgii Christianowi Ludwigowi w 1721 r. W Szczawnicy zabrzmi bardzo rzadko wykonywany w Polsce Koncert nr 2 i oraz Koncert  nr 4. Oba wymagają wirtuozerii od wykonawców partii concertato. Jest zatem świetna okazja, żeby zaprezentować Państwu znakomitych instrumentalistów z Polski, Czech i Węgier, którzy podejmą się tego wyzwania w ramach międzynarodowego zespołu Baroque Collegium 1685 pod dyrekcją Agnieszki Żarskiej.

Informacje o wykonawcach znajdą Państwo na oficjalnej stronie Festiwalu www.baroque.szczawnickichor.pl, w zakładce: Edycja 2021/artyści

Organizatorem Barokowych Eksploracji jest stowarzyszenie Szczawnicki Chór Kameralny, współorganizatorami: Musica Florea Praha, Pieniny SPA Resort oraz Fundacja Andrzeja Mańkowskiego. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca. Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego, Miasta i Gminy Szczawnica oraz Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczawnicy. Barokowe Eksploracje 2021 zostały ponadto wsparte grantem Ministerstwa Kultury Republiki Czeskiej; projekt jest organizowany we współpracy z Czeskim Centrum w Warszawie oraz PKL Palenica. Dyrektor artystyczny - Agnieszka Żarska.
Autor: Oprac. red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij