Góralska Jesień Życia w barwach młodości - podsumowanie projektu

Fot. 2022.12.19 16:52 / news / czytano 353 / opinie 0

Góralska Jesień życia w barwach młodości to projekt realizowany w ramach programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych ,,Aktywni + ,, na lata 2021 – 2022, w którym uczestniczyli seniorzy i seniorki z terenu Gminy Czorsztyn. 

Projekt był złożony przez Koło Gospodyń Wiejskich w Kluszkowcach. Głównym inicjatorem oraz osobą koordynującą działania przewidziane w projekcie był Pan Andrzej Mikołajewicz z Czorsztyna, który swoim wieloletnim doświadczeniem i pracą związaną z promocją regionu przy współpracy z Kołami Gospodyń Gminy Czorsztyn realizował szereg warsztatów, wykładów i prelekcji związanych z życiem codziennym od kulinariów po wykłady tematyczne, w których z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły głównie Panie z Kół Gospodyń z Kluszkowiec, Maniów i Czorsztyna.

Projekt fizycznie został napisany przez firmę Eurocreator z Krakowa i złożony do Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.  15 grudnia w Izbie Regionalnej w Sromowcach Wyżnych miało miejsce podsumowanie tego projektu. Na spotkaniu prezentowany był materiał multimedialny, który zawierał wszystkie działania ujęte w projekcie: Inauguracja z udziałem władz Gminy, warsztaty kompetencji społecznych, klub książkowo filmowy, warsztaty rękodzieła ludowego, kulinarne, "ziołowy domowy zielnik", warsztaty pt. aktywność ruchowa, zagadnienia wolontariatu, szkolenie na temat gerontologii.

W spotkaniu wzięli udział uczestnicy projektu i wolontariusze, Wójt Gminy Czorsztyn oraz lektorzy/trenerzy realizujący projekt. Po omówieniu poszczególnych działań uczestnikom zostały wręczone zaświadczenia o ukończeniu kursów. Została również zaprezentowana galeria zdjęć z poszczególnych działań.

Serdeczne podziękowania należą się dla uczestników, lektorów, opiekunów czterech grup biorących udział w realizacji : Krystynie Dębskiej, Czesławie Królczyk, Julii Wojtaszek i Stanisławie Krupie, Centrum Kultury Gminy Czorsztyn oraz Wójtowi Gminy Czorsztyn, który aktywnie wspiera inicjatywy lokalnych organizacji i stowarzyszeń. Podziękowanie również dla gospodarzy Izby Regionalnej w której odbyło się podsumowanie działań projektowych a zarazem przygotowującym poczęstunek paniom z Kgw Sromowce Wyżne.

Atmosfera spotkania zakończyła się przekazaniem sobie życzeń świątecznych. Przedstawiciele grupy Eurocreator podziękowali za owocną współpracę, niestety nie mogli być osobiście, ale połączyli się z grupą telefonicznie. Jest nadzieja na kolejne edycje projektów związanych z aktywnością i aktywizacją osób starszych, pełnych energii, doświadczenia życiowego oraz mnóstwa pomysłów na spędzenie pięknych chwil ciesząc się barwami jakże pięknej "jesieni życia".

Autor: oprac.red.
Źródło: UG Czorsztyn
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij