Szkolny Punkt Informacji i Kariery - uczniowie na Festiwalu Zawodów

Fot. Arch. szkoły 2019.03.25 19:31 / news / czytano 1011 / opinie 0

Młodzi ludzie ze szkół podstawowych w gminie Krościenko n.D mogą skorzystać ze wsparcia doradcy zawodowego i zbadać swój potencjał zawodowy. Szkolny Punkt Informacji i Kariery "SPInKA" prowadzi doradca zawodowy, a jednocześnie nauczyciel p. Joanna Pyrdoł.

O tym jak trudno dokonać wyboru dalszego kształcenia chyba najlepiej wiedzą uczniowie klas ósmych i klas trzecich gimnazjalnych. Szkolny Punkt Informacji i Kariery jest współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, jest to projekt pod nazwą Modernizacja Kształcenia zawodowego w Małopolsce. 

SPInKa to miejsce, w którym można przygotować plan rozwoju własnej kariery zawodowej i dalszej edukacji (np. studia), zastanowić się nad swoimi mocnymi stronami i barierami, które mogą utrudniać realizację planów, otrzymać informacje związane m. in. z ofertą edukacyjną, wymaganiami pracodawców, trendami na rynku pracy.

SPInKa jest wyposażona w materiały informacyjne (np. fachowe książki i poradniki, informatory, ulotki, filmy dotyczące np. rozmowy kwalifikacyjnej i szukania pracy), narzędzia do badania predyspozycji zawodowych (karty samooceny, testy, kwestionariusze, programy komputerowe), scenariusze zajęć i materiały do pracy z uczniami dla nauczycieli.
 
W ostatni piątek 126 uczniów klas ósmych z Krościenka, Krośnicy, Grywałdu oraz gimnazjaliści wzięli udział w Festiwalu Zawodów w Krakowie w hali Expo.
Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Arch. szkoły
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij