Grzegorz Majerczak i Michał Wiercioch mistrzami świata w C2!

Grzegorz Majerczak i Michał Wiercioch wywalczyli złote medale mistrzostw świata juniorów&U23 w olimpijskiej konkurencji kanadyjek dwójek (C2).

Polska para wygrała dość pewnie z czasem 96.78. Na drugim miejscu uplasowali się Słowacy Juraj Skakala/Matus Gewissler, którzy niespodziewanie pokonali faworytów gospodarzy – Brazylijczyków Charles Correa/Anderson Oliveira. Mistrzostwa odbywają się w brazylijskim Foz do Iguazu.

Michał Wiercioch i Grzegorz Majerczak podczas całych mistrzostw w Brazylii spisywali się bardzo dobrze. W eliminacjach, jak i półfinale zajmowali miejsca w ścisłej czołówce. Pod nieobecność obrońców tytułu z zeszłego roku, Czechów Jonasa Kaspera i Marka Sindlera, to polska para została uznana za głównego faworyta do złota. Podopieczni Jacka Żebrackiego w dzisiejszym finale potwierdzili znakomitą formę. Mimo dwóch błędów na początku przejazdu, w dalszej części zachowali potrzebny spokój i w konsekwencji ukończyli start rezultatem 96.78. To oznaczało, że Szczawniczanie zakończyli zawody z najlepszym wynikiem dnia i co najważniejsze, zdobyli złoto!

Wiercioch i Majerczak nawiązali zatem do sporych sukcesów polskich dwójek kanadyjkowych w mistrzostwach globu. W ubiegłym roku z Penrith Polacy przywieźli dwa medale. Srebro w kategorii U23 zdobyli Filip i Andrzej Brzezińscy, a brąz wśród juniorów zdobyli Adam Kozub i Jakub Brzeziński.

Źródło: igrzyska24.pl