Krzysztof Plewa mistrzem kolarstwa

Fot. 2019.09.30 17:22 / news / czytano 1175 / opinie 0

Krzysztof Plewa ze Sromowiec Niżnych wygrał w XI Mistrzostwach Polski w Kolarstwie Szosowym Niepełnosprawnych EDF TOUR 2019. To jedyna taka impreza w Polsce. 

Ta prestiżowa impreza sportowa odbyła się już po raz jedenasty i zagościła w gminach Andrychów i Wieprz. Z każdym rokiem cieszy się coraz większą popularnością. Udział w niej biorą gwiazdy polskiego kolarstwa – mistrzowie świata i medaliści olimpijscy oraz amatorzy jazdy na „dwóch kółkach”.

Góral z Pienin zwyciężył w wyścigu ze startu wspólnego w kat. H5 na dystansie 61 km oraz w jeździe indywidualnej na czas. Były to drugie mistrzostwa w których Pan Krzysztof zdecydował się wystartować. Rok temu wystartował w 10. edycji tego wydarzenia sportowego. Z zawodów wrócił wtedy ze złotym medalem w jeździe indywidualnej na czas oraz srebrnym w wyścigu zbiorowym. 

Krzysztof Plewa stracił nogi 5 lat temu podczas ścinki drzew. Wcześniej był flisakiem pienińskim. Po rocznej rehabilitacji znalazł swój sposób na życie. Kupił rower i postanowił spróbować swoich sił w kolarstwie szosowym. 

Gratulujemy wygranej i trzymamy kciuki!

Autor: Oprac. red.
Źródło: Arch. Krzysztofa Plewy/FB, wadowiceonline
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij