Świetny sezon kanadyjkowych dwójek - złoto Majerczaka i Wierciocha

Trzy medale wywalczyli polscy kajakarze górscy podczas mistrzostw Europy juniorów & U23 w Krakowie.

W ostatnim dniu zmagań świetnie zaprezentowały się nasze kanadyjkowe dwójki (C2). Złoty medal w kat. U23 wywalczyli aktualni mistrzowie świata, Michał Wiercioch/Grzegorz Majerczak, a srebro powędrowało do braci Filipa i Andrzeja Brzezińskich. Niespodziewaną mistrzynią Europy juniorek została nasza kajakarka, Klaudia Zwolińska. Dyspozycja Polaków jest dobrym prognostykiem przed MŚ seniorów w Lee Valley. Tam nasi reprezentanci powalczą o kwalifikacje olimpijskie.

Przed rozpoczÄ™ciem krakowskich mistrzostw Europy juniorów&U23 najbardziej liczyliÅ›my na kanadyjkowe dwójki (C2). W tej konkurencji od kilku lat wiedziemy prym w kategoriach mÅ‚odzieżowych. Nie inaczej byÅ‚o na torze Kolna, gdzie do walki o medale przystÄ…piÅ‚y  trzy nasze pary – MichaÅ‚ Wiercioch/Grzegorz Majerczak, Filip BrzeziÅ„ski/Andrzej BrzeziÅ„ski oraz Adam Kozub/ Igor Sztuba. W półfinale Polacy popÅ‚ynÄ™li trochÄ™ nerwowo, czego efektem byÅ‚y bÅ‚Ä™dy na bramkach. NajwiÄ™cej popeÅ‚nili ich Kozub/Sztuba (8 pkt. karnych), przez co nie zdoÅ‚ali awansować do finaÅ‚u (12). Aktualni mistrzowie Å›wiata U23, Wiercioch/Majerczak zanotowali 6 karnych punktów, jednak czas zagwarantowaÅ‚ im wejÅ›cie do finaÅ‚u z 4. miejsca (+2.31). Oczko wyżej sklasyfikowani zostali bracia BrzeziÅ„scy (+1.89). Najlepszy rezultat półfinałów uzyskali SÅ‚owacy Gewissler/Skakala (94.78).

Finał był prawdziwym pokazem mocy Polaków. Z bardzo dobrym rezultatem – 90.87, złoty medal wywalczyli Wiercioch/Majerczak. Mistrzowie świata pokonali czwartą parę MŚ seniorów z Deep Creek, Filipa i Andrzeja Brzezińskich różnicą +0.48. Brązowy medal przypadł Rosjanom Popov/Voinalovich (+0.81). Najlepsi w półfinale, Słowacy Gewissler/Skakala uplasowali się tuż za podium z dużo słabszym rezultatem od najlepszej trójki (+5.11).

Autor: Oprac. red.
Źródło: ig24.pl