Zwycięska kolejka

Piłkarze Jarmuty Kolex Szczawnica kontynuują serię zwycięstw na swoim boisku. W minionej kolejce pokonali zespół środka tabeli Łosoś Łososinę Dolną 3:2.

W pierwszej połowie nieco lepsze wrażenie sprawiali goście i wydawało się, że tym razem podopieczni trenera Jerzego Grabary będą mieli trudną przeprawę z rywalem z którym sąsiadowali w tabeli. W 7 minucie w sytuacji sam na sam znalazł się Bednarek, ale przegrał pojedynek jeden na jeden z bramkarzem Jarmuty Bobakiem. Później gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska, a gospodarze pierwszy raz tak naprawdę szansę bramkową mieli w 26 minucie, kiedy egzekwowali rzut wolny. Na bramkę z 25 metrów strzelał Diop, było to jednak tyle mocne uderzenie co niecelne. W 38 minucie to goście wykonywali rzut wolny. Po zagraniu piłki w pole karne pod bramką gospodarzy powstało spore zamieszanie a w tym tłoku najprzytomniej zachował się Bednarek, który z 5 metrów wpakował piłkę do siatki. Chwilę później szanse na doprowadzenie do remisu miał Pietrzak ale bardzo dobrej okazji zamiast sam finalizować akcję zdecydował się na dogrywanie piłki do Pawełczaka ale było to podanie niecelne i okazja została zmarnowana. Więcej sytuacji bramkowych w tej odsłonie spotkania nie było. Na drugą część meczu gospodarze wyszli zdecydowanie bardziej zmotywowani i już w 53 minucie doprowadzili do remisu. Daleki wrzut z autu Jasiurkowskiego trafił pod nogi Pawełczaka, który ze stoickim spokojem z półwoleja uderzając piłkę wewnętrzną częścią stopy wpakował ją do bramki. W 55 minucie na murawie za Czappa pojawił się Waligóra i za chwilę po zdobyciu gola utonął w objęciach kolegów. Po szybkiej wymianie podan pomiędzy Pawełczakiem, Labidim i Waligórą w pole karne gości po otrzymaniu zwrotnego podania od Waligóry dośrodkował Labidi. Zagrana piłka trafiła na głowę do Waligóry i ten z najbliższej odległości zdobył gola dającego prowadzenie drużynie z miasta zdrojowego. Tak naprawdę był to drugi kontakt z piłką tego zawodnika po jego wejściu na boisko. W 60 minucie znowu w sytuacji oko w oko z bramkarzem Jarmuty stanął bardzo aktywny w tym meczu Bednarek ale po raz drugi przegrał pojedynek z golkiperem gospodarzy. Bednarek strzelił celnie ale Bobak popisał się kapitalną interwencją i gospodarze nadal prowadzili. Co więcej w 71 minucie po kolejnej bardzo dobrej kontrze i dokładnym podaniu Pawełczaka Waligóra tylko dostawił nogę i Jarmuta podwyższyła na 3:1. Goście co prawda próbowali odmienić losy spotkania ale bramkę udało się im zdobyć już w doliczonym czasie gry. Jej autorem ponownie był Bednarek, który celnie przymierzył z 25 metrów z rzutu wolnego i piłka ponad murem wpadła do siatki tuż przy słupku.

- Cieszą zdobyte punkty w meczu z rywalem z tej samej półki szczególnie po słabszej naszej pierwszej połowie. Uwagi poczynione w przerwie meczu przyniosły efekt bo 25 minut drugiej odsłony spotkania było w naszym wykonaniu dobrej jakości i co więcej przyniosło nam trzy gole. W końcówce meczu goście nie tyle nam zagrażali co próbowali wymusić na sędziach decyzje o rzekomych faulach. To im nic nie dawało chociaż gola właśnie zdobyli w takiej sytuacji, ale stało się to już na zakończenie spotkania - podsumował mecz trener Jarmuty Jerzy Grabara.

Jarmuta Kolex Szczawnica – Łosoś Łososina Dolna 3:2 (0:1)
0:1 Bednarek 38,
1:1 Pawełczak 53,
2:1 Waligóra 56,
3:1 Waligóra 71,
3:2 Bednarek 90+2.

Sędziował: Jan Kurek z Limanowej.
Żółte kartki: Pietrzak, Ł. Wiercioch.
Widzów 150.

Jarmuta: Bobak – Ciesielka, Hrydziuszko, Jasiurkowski, Diop, Labidi, Pietrzak, Mlak, Mastalski (74 Ł. Wiercioch), Pawełczak (88 Szczepaniak), Czapp (55 Waligóra).
Łosoś: Grzegorek – Słomka, Szkarłat, Michalak, Krok, Nowak, Stanek, Znamirowski, Krawczyk, Kurowski, Bednarek.