300 worków śmieci w kilka godzin

Fot. Arch. Koła Przyjaciół Dunajca 2014.03.25 17:10 / news / czytano 2927 / opinie 1

Około 30 metrów sześciennych śmieci zebrała ponad pięćdziesięcioosobowa grupa osób sprzątająca w minioną sobotę brzeg Dunajca na niewielkim odcinku należącym do Gminy Krościenko n/D i Ochotnica Dolna.

O tym jak zaśmiecone są  brzegi rzek, nie tylko Dunajca, nikomu nie trzeba mówić. W sobotę na odcinku między miejscowościami Ochotnica Dolna, a Krościenkiem n/D odbyła się akcja sprzątania brzegów, zorganizowana przez Polski Związek Wędkarski Okręg Nowy Sącz, Klub Przyjaciół Dunajca oraz Gminę Ochotnica Dolna. Wolontariusze z Nowego Sącza, Szczawnicy, Limanowej, Krakowa, Łącka i Myślenic, podczas sprzątania brzegów rzeki zebrali około 300 worków śmieci, głównie z foliami zebranymi z nabrzeżnych krzaków, opakowaniami plastikowymi, puszkami oraz sprzętem wielkogabarytowym.

- Zakład Gospodarki Komunalnej z Krościenka n/D od 4 lat już włącza się w akcję. W tym roku na odcinku należącym do gminy Krościenko n/D zbierający zgromadzili około 6 metrów sześciennych śmieci. Worki zostały przez nas odebrane zgodnie z ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminie  - zaznacza kierownik ZGK Grzegorz Szerszeń.

Śmieci z terenu odcinka nad Dunajcem należącego do Ochotnicy Dolnej odebrała gmina. Ponadto dostarczyła wolontariuszom worki i rękawice. 

Uczestnicy akcji wierzą, że swoim przykładem pokażą, że Dunajec zasługuje na czyste brzegi, by można było wypoczywać na nich bez irytacji widokiem zalegających śmieci.

Autor: Oprac. red.
Źródło: przyjacieledunajca.pl
Zdjęcia: Arch. Koła Przyjaciół Dunajca
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

loko2014.03.25 17:03
Fajnie, ale kiedy ktoś zorganizuje coś takiego wzdłuż dróg w Gminie Krościenko? Tam po rowach leży nie 30 a pewnie dwa razy tyle m^3 śmieci. Ktoś powinien zacząć karać tych którzy zatrzymują się przy krościeńskich drogach tylko po to by wyrzucić śmieci.
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij