Bardzo trudne warunki w Gorcach - komunikat

Fot. 2019.01.08 11:34 / news / czytano 526 / opinie 0

Na terenie Gorczańskiego Parku Narodowego jak i w całych Gorcach panują bardzo trudne, zimowe warunki terenowe. Warstwa śniegu waha się od 50 cm w niższych położeniach do 150 cm w rejonie Turbacza, szlaki są nieprzetarte, a na niektórych zaspy sięgają do 250 cm.

Ponadto dużym zagrożeniem są łamiące się pod naporem śniegu drzewa, które również zalegają na szlakach. W związku, z tym odradzamy piesze wędrówki, co najmniej do czasu ustabilizowania się pogody. Poruszanie się w tak trudnych warunkach pogodowych wymaga dużego doświadczenia i odpowiedniego sprzętu, dlatego też, z uwagi na bezpieczeństwo, apelujemy o nie wychodzenie w wyższe partie gór.
 
 Z turystycznym pozdrowieniem
 Dyrektor
 Gorczańskiego Parku Narodowego

 

Autor: GPN
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij