Beata Szydło na spotkaniu z mieszkańcami Krościenka

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2018.04.23 16:40 / news / czytano 2610 / opinie 0

Wicepremier Beata Szydło spotkała się w niedzielę z mieszkańcami Krościenka nad Dunajcem i okolic. Do wicepremier odpowiedzialnej w rządzie za sprawy społeczne kierowano m.in. pytania dotyczące zasiłków dla niepełnosprawnych.

- Prosimy przekazać prezesowi Kaczyńskiemu, aby się ulitował nad osobami niepełnosprawnymi. Za obecne zasiłki niepełnosprawni nie są w stanie funkcjonować. Jestem rozgoryczony tą sytuacją - mówił ojciec niepełnosprawnego chłopaka i złożył na ręce Beaty Szydło petycję.

Wicepremier przyznała, że największym wyzwaniem rządu jest wysokość zasiłków dla niepełnosprawnych i zapewniła, że rząd pracuje nad nowymi rozwiązaniami i w możliwie najszybszym czasie nowe propozycje zostaną wprowadzone.

Warto przypomnieć, że w sejmie od środy trwa protest rodziców osób niepełnosprawnych, którzy postukują o zwiększenie dodatku rehabilitacyjnego do wysokości 500 złotych na niepełnosprawne dzieci po ukończeniu 18. roku życia oraz zrównania renty socjalnej z najniższą rentą z ZUS.
 
Ponadto Beata Szydło wspomniała o tym, że rząd wprowadzi program, który ma pomóc małym samorządom w modernizacji dróg lokalnych i zachęcała do korzystania włodarzy gmin i miast, odniosła się także do problemu systemu emerytalnego.
 
Do Krościenka wicepremier przypłynęła łodzią flisacką ze Sromowiec, gdzie wcześniej uczestniczyła w uroczystym otwarciu sezonu flisackiego i mszy św.
Autor: Oprac. red.
Źródło: mat.prasowe
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij