Droga Krzyżowa ulicami Szczawnicy

Fot. Agnieszka Stopka 2017.04.10 07:05 / news / czytano 2274 / opinie 0

W Niedzielę Palmową, jak co roku, mieszkańcy Szczawnicy uczestniczyli w Drodze Krzyżowej, której stacje poprowadzono ulicami miasta.

Wieczorem po mszy świętej wierni szczawnickiej parafii a także turyści, którzy się przyłączyli, wyruszyli w stronę ulicy Jana Wiktora, by następnie udać się w kierunku ulicy Połoniny, dalej na Plac Dietla i ulicą Zdrojową powrócić na plac kościelny. Krzyż nieśli na przemian przedstawiciele m.in.: rodzin, siostry zakonne, strażacy, dzieci, młodzież, władze miasta i członkowie Rady Miejskiej, flisacy, Akcja Katolicka, Związek Podhalan i inni. Droga Krzyżowa ulicami Szczawnicy jest tradycją pielęgnowaną w parafii od lat.
Autor: AS
Zdjęcia: Agnieszka Stopka
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij