Eleni podczas 13. Podhalańskiego Festynu Misyjnego w Tylmanowej

Fot. Aleksandra Ciesielka 2015.07.07 07:50 / news / czytano 3589 / opinie 0

W niedzielę w Tylmanowej odbył się po raz kolejny Festyn Misyjny, którego celem była zbiórka pieniędzy na pomoc dla seminarzystów z Peru i Madagaskaru. Na scenie zagościły i te małe i te duże gwiazdy, które swoim śpiewem umilały czas.

Festyn rozpoczął się Mszą o godzinie 14, na którym uroczyście śpiewał tylmanowski chór parafialny, a zaraz po niej ksiądz proboszcz Marek Mroczek oficjalnie przywitał licznie przybyłych gości. To już 13. taki festyn, który swoją charytatywną zbiórką wspiera kraje misyjne. 

Gwiazdą wieczoru była Eleni, jedna z najpopularniejszych polskich piosenkarek, która zaśpiewała swoje największe przeboje. Zachwycona widownia gromkimi brawami nagradzała wokalistkę. Wiwatów nie było końca. Przed jak i po występie gwiazdy, oczy wszystkich przybyłych skierowane były na wyczyny Jacka Jarząbka, Mistrza Polski Juniorów w Trialu rowerowym.
 
Za ofiarę misyjną z ubiegłych lat, głośno i radośnie podziękowały siostry albertynki, na co dzień mieszkające na Sybirze. O godzinie 18 na scenie zagościli górale z zespołu „Kielo Telo”, a po nich kapela  „Jaworcanie” z Jaworek . Na festyn przybyła również  grupa motocyklistów, którzy ochoczo pokazywali swoje jednoślady. 

W trakcie zabawy dwukrotnie odbyła się loteria, na której można było wygrać cenne nagrody, wśród nich m. in. aparat fotograficzny, rower, laptop czy ekspres do kawy. 

Podczas niedzielnego popołudnia, na stołach gościły regionalne potrawy, smażone kiełbaski, ciasta, które można był kupić, wspierając tym samym afrykańskich seminarzystów.  Do nabycia były również pamiątki prosto z Afryki. Dla dzieci ten dzień był dniem zabawy na dmuchanych zjeżdżalniach czy huśtawkach.  Najmłodsi mogli także skorzystać z malowania twarzy. 

Za opiekę nad festynem odpowiedzialna była Ochotnicza Straż Pożarna w Tylmanowej, z obiektem sanitarnym, jak i pielęgniarki z Fundacji Almach, u których można było zmierzyć ciśnienie czy uzyskać porady zdrowotne. 

Co roku dzień festynu misyjnego w Tylmanowej jest świętem misji i rodziny, na który licznie przybywają parafianie i mieszkańcy z pobliskich miejscowości. Dzień zabawy, był dniem dzięki któremu mogliśmy wesprzeć, tych którzy potrzebują modlitwy i wsparcia finansowego, niezbędnego na misjach w krajach, w których panuje bieda. 
Autor: Aleksandra Ciesielka
Zdjęcia: Aleksandra Ciesielka
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij