Festyn Rodzinny - pokazy z psami i finał Konkursu Talentów w Niedzicy

Fot. Pieninyinfo.pl 2014.06.02 15:12 / news / czytano 6215 / opinie 0

Impreza z okazji Dnia Dziecka przy Gminnym Ośrodku Kultury w Niedzicy z policją, strażą graniczną, psami tropiącymi, muzyką i pokazami sztuki samoobrony.

Dzieci miały okazję uczestniczyć w warsztatach plastycznych i licznych konkursach. Przygotowano dla nich także dmuchaną zjeżdżalnię, dużą trampolinę, a dla najmłodszych zameczek z kulkami i minizjeżdżalnią. Nie zabrakło waty cukrowej i popcornu. Funkcjonariusze policji i straży granicznej wozili dzieci na quadach. Ratownicy medyczni przeprowadzili pokazy pierwszej pomocy, odpowiadali na pytania i udzielali zainteresowanym instruktażu.

Funkcjonariusze nowotarskiej komendy zaprezentowali uczestnikom festynu sprzęt i wyposażenie będące w posiadaniu policji w tym zakupionego quada ze środków Unii Europejskiej w ramach programu „Wzmocnienie działań z dziedziny usług turystycznych i ochrony środowiska na pograniczu polsko-słowackim poprzez większą integrację i skuteczniejsze zapewnienie bezpieczeństwa przez służby porządkowe i ratownicze”. W działaniach brały udział również motocykle crossowe zakupione ze środków przekazanych na Fundusz wsparcia Policji przez Urząd Miasta Nowy Targ.

W trakcie trwania festynu policjanci zademonstrowali pokaz psów policyjnych i straży granicznej wyszkolonych do wykrywania narkotyków oraz patrolowo-tropiących. Podczas pokazu zademonstrowano - dlaczego nie wolno drażnić psów oraz sposobu postępowania w przypadku ataku.
 
Podczas niedzielnej imprezy dla dzieci miał miejsce Finał Konkursu Talentów. Wśród szesnastu finalistów najlepsza okazała się Aleksandra Kopaczka ucząca się w Szkole Podstawowej w Kacwinie, drugie miejsce otrzymał skład zespołu tanecznego Taking Over z SP w Niedzicy, trzecie miejsce indywidualnie przyznano Julii Milaniak ze SP w Frydmanie.

Uczestnicy zajęć Jiu Jitsu prowadzonych przez Artura Szpałka, zaprezentowali sztukę samoobrony. Uczestnicy podziwiali taniec w wykonaniu uczestników kursu tańca towarzyskiego. W programie znalazły się jeszcze prezentacje; pt. "Bezpieczeństwo na Drodze" w wykonaniu dzieci z kl 0 Zespołu Placówek Oświatowych w Łapszach Niżnych. Taniec pt. "Żabki i bociany" wykonany przez przedszkolaki z Frydmana. "Mali Toniecnicy" oraz "Jaworniki" z Krempach zaprezentowali swoje muzyczne show. Krótki skecz pn. "Każdy kogoś szuka" wykonała Grupa Teatralna "Bezimienni" z Trybsza. Na uczestników festynu czekał też pokaz mody inspirowanej ekologią w wykonaniu uczniów Zespołu Placówek Oświatowych w Kacwinie.
 
Na scenie plenerowej w Niedzicy wystąpiły zespoły "Zielony Jawor" z Krempach, zespół "Pieniny" ze słowackiej Spiskiej Starej Wsi, a zabawę zakończył ponad godzinny koncert zespołu "BLACK OUT".
Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Pieninyinfo.pl
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij