Konkurs na kierownika Samodzielnego Publicznego Gminnego Ośrodka Zdrowia

Fot. 2013.09.05 13:22 / news / czytano 3361 / opinie 0

Decyzją Pawła Dziubana Wójta Gminy od dnia 1. lipca br. do czasu wyłonienia kandydata na kierownika SPGOZ w Łapszach Niżnych funkcję tymczasowego kierownika ośrodka pełni Tomasz Jasiński.

Wójt wydał zarządzenie, które z dniem 30 czerwca odwołało ze stanowiska dotychczasową kierownik SPGOZ Bożenę Koczocik, w związku ze złożoną przez nią rezygnacją. Przypominamy, że konflikt pomiędzy kierownik łapszańskiego Ośrodku Zdrowia a Gminą pojawił się w marcu tego roku, gdy kierownik ośrodka złożyła rezygnację z pracy a wraz z nią również wszyscy pracujący w przychodni lekarze. Bożenie Koczocik mieszkańcy zarzucali błędy w funkcjonowaniu ośrodka, a podjęta przez kierownik dodatkowa praca w prywatnej placówce bez zgody pracodawcy, czyli włodarza gminy dodatkowo zaostrzyła sytuację.

Radni Gminy podczas kwietniowej sesji jednogłośnie zadecydowali, że gminny ośrodek zdrowia będzie funkcjonował w takiej strukturze jak do tej pory, czyli będzie nadal placówką publiczną. Mieszkańcy pomimo całej sytuacji nie zostali pozbawieni podstawowej opieki zdrowotnej a obawy kierownik i personelu dotyczące ewentualnego wprowadzenia przez Gminę nowego podmiotu prowadzącego działalność leczniczą nie sprawdziły się. 

Do 11. września Wójt Gminy Łapsze Niżne wyznaczył termin składania dokumentów przez osoby zainteresowane podjęciem pracy na stanowisku Kierownika SPGOZ. Konkurs rozpocznie się od posiedzenia komisji i oceny dokumentacji formalnej złożonych podań. Kolejne posiedzenie komisji wyznaczono wstępnie na 17. września br.
Autor: Oprac. red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij