Krościenko: Są jeszcze pieniądze na utylizację eternitu

Fot. 2020.02.12 18:41 / news / czytano 726 / opinie 0

Lokalny samorząd dysponuje jeszcze niemal 7 tysiącami złotych na utylizacje pokryć dachowych eternitem. Zgłoszenia można dokonać w urzędzie gminy do końca czerwca br.

- Podpisaliśmy do tej pory 4 umowy na utylizację eternitu na kwotę 3156 złotych. Mamy do dyspozycji jeszcze niecałe 7 tysięcy złotych - mówi Jan Dyda wójt gminy.

W polskim parlamencie powstała ustawa z dnia 19 czerwca 1997 r. o zakazie stosowania wyrobów zawierających azbest, a w ministerstwie gospodarki Program Oczyszczania Kraju z Azbestu 2009-2032 (również Unia Europejska wprowadziła całkowity zakaz obrotu i produkcji wyrobów zawierających azbest od 1 stycznia 2005 r.). Na mocy tego prawa, wszystkie jednostki samorządu terytorialnego zobowiązane są do zinwentaryzowania budynków zawierających materiały azbestopochodne. Obowiązek usunięcia azbestu spoczywa jednak na właścicielach budynków - mają oni na to czas do końca 2032 r.

Autor: mw
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij