Krośnica i festyn ze strażakami

Fot. AS 2016.05.03 08:34 / news / czytano 4439 / opinie 0

W niedzielę krośniczanie i długoweekendowi goście bawili się wspólnie podczas festynu współorganizowanego przez OSP Krośnica, Gminne Centrum Kultury w Krościenku nad Dunajcem, sołtys wsi Annę Jurkowską-Markot, Radę Sołecką oraz radnych sołectwa Krośnica.

Festyn rozpoczął się o godz. 14.00 przy remizie OSP. Krośniczan przybyłych z całymi rodzinami przywitał prowadzący Józef Szałwia, dyrektor GCK w Krościenku n.D. Następnie na scenie zaprezentowały się młode muzyczne talenty z działającego przy GCK ogniska muzycznego. W słowno-muzycznym repertuarze opartym na poezji Stanisława Jabłońskiego „Starego Dłubaca”, dały próbkę swych dotychczasowych dokonań i umiejętności nabytych w grze na instrumentach.

Kolejnym punktem programu oklaskiwanym gromko przez publiczność był występ góralsko-romskiego zespołu dziecięcego. Widzowie z uznaniem przyglądali się także pokazowi mody folk, w którym zaprezentowano wzory pani Bielawskiej. Śpiewająco i instrumentalnie festyn uświetnił występ zespołu Waks, który dzięki dobremu kontaktowi z publiką i żywiołowym wykonaniom utworów, wprawił wszystkich w dobry nastrój i przygotował krośniczan do zabawy tanecznej, która miała się odbyć później w remizie.

Festynowi towarzyszyły też inne atrakcje, mianowicie plenerowe animacyjne zabawy dla dzieci, malowanie twarzy, zabawy i tzw. „dmuchańce” organizowane przez Bibliotekę Pedagogiczną w Nowym Targu. Była okazja do przejażdżki kucykiem, była kuchnia regionalna, a dla amatorów słodyczy stoisko z watą cukrową i słodkimi napojami.

Strażacy zaznaczyli swoją obecność zjawiając się na festynie w mundurach i w ubraniach bojowych oraz dając pokaz swoich umiejętności podczas zaaranżowanych działań ratowniczo-gaśniczych. Edukacyjną rolę spełnił pokaz udzielania pierwszej pomocy zorganizowany przez firmę COR-MED, z kolei dzięki firmie Manstel amatorzy mocnych wrażeń mogli poszybować w górę na podnośniku i spojrzeć na Krośnicę z wyższej perspektywy.

Przez cały czas trwania festynu odbywała się loteria fantowa, w której wszystkie losy zostały sprzedane. Dochód z tej akcji przeznaczono na remonty m.in. Wielopokoleniowej Izby Regionalnej w krośnickiej OSP. Obszerna fotorelacja z imprezy – już za kilka dni.

Autor: As
Zdjęcia: AS
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij