Nie daj się oszukać. Obowiązujący wzór legitymacji służbowej policjanta

Fot. 2020.01.20 19:57 / news / czytano 400 / opinie 0

Osoby dokonujące oszustw metodą „na wnuczka”, „na policjanta” bardzo często dokonują rozpoznania w najbliższym sąsiedztwie ich przyszłej ofiary.  

Zawsze, kiedy kontaktuje się z Tobą nieznany dotąd policjant, a jego zachowanie lub okoliczności, o które dopytuje wzbudzają wątpliwości, zwróć uwagę czy legitymacja, którą okazuje, jest zgodna z obowiązującym wzorem, zamieszczonym niżej. 

Nie obawiaj się i zweryfikuj autentyczność takiej osoby poprzez kontakt z najbliższą jednostką Policji. Postaraj się również zapamiętać jak najwięcej szczegółów tj. numer rejestracyjny pojazdu, ubiór, cechy szczególne itp.
Autor: Oprac. red.
Źródło: KPP w Nowym Targu
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij