Ochotnica: Piesza pomoc goprowców

Fot. arch.GOPR 2018.07.20 23:39 / news / czytano 2243 / opinie 0

W piątek rano po godzinie 9.00 do GOPR "(Grupy Podhalańskiej) dociera zawiadomienie o kobiecie z problemami kardiologicznymi mieszkającej na jednym z trudno dostępnych przysiołków w Ochotnicy Dolnej.

Do zdarzenia wyjeżdża zespół ratowników, który z uwagi na zniszczenia spowodowane ostatnimi ulewami dociera pieszo do poszkodowanej. Na miejscu okazuje się, że pacjentka wymaga ewakuacji do karetki. Użycie śmigłowca jest nie możliwe (brak warunków pogodowych), zapada decyzja o ewakuacji w noszach KONG. Na miejsce zostają zadysponowane kolejne zespoły. Wspólnymi siłami poszkodowana zostaje ewakuowana do quada, a następnie przekazana do ZRM.

Wcześniej w trudniejszych warunkach 18 lipca o godzinie 21.30 goprowcy otrzymali zgłoszenie od ZRM z Ochotnicy o potrzebie ewakuacji mężczyzny z podejrzeniem udaru z trudno dostępnego przysiołka w Ochotnicy Górnej (os. Jaszcze). Jak się okazało na miejscu, po przebadaniu mężczyzny, żona poszkodowanego także wymagała hospitalizacji. Ze względu na padający ulewy deszcz oraz zerwaną drogę akcja przedłużyła się do godziny 00.30.
Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: arch.GOPR
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij