Święto Odzyskania Niepodległości w Szczawnicy

Fot. 2018.11.13 08:03 / news / czytano 1009 / opinie 0

Szczawnica przez trzy dni świętowała stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. 

W piątek odsłonięty został Krzyż Niepodległości przy tablicy upamiętniającej mieszkańców Szczawnicy walczących w I wojnie światowej oraz otwarta wystawa pt. "Szczawniczanie w walce o Niepodległość". Sobota rozpoczęła się sportową rywalizacją podczas 9. Masowego Biegu Niepodległości. Wieczorem w remizie OSP w Szczawnicy rozpoczęły się "zaduszki".

Niedzielne obchody rozpoczęły się odśpiewaniem hymnu państwowego i złożeniem wiązanek na starym placu kościelnym, a tam przemówieniem burmistrza Grzegorza Niezgody oraz apelem poległych. Później w szczawnickim kościele parafialnym odbyła się msza święta za Ojczyznę. 

Na zakończenie szczawnickich obchodów stulecia odzyskania niepodległości w sali kinoteatru Pieniny miał miejsce XXI Festiwal Pieśni Patriotycznej i Religijnej.

Autor: Oprac. red.
Źródło: FB burmistrza Niezgody
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij