Szczawnica: Doświetlone przejście

Fot. 2019.07.18 15:21 / news / czytano 668 / opinie 0

Czy w Szczawnicy doświetlone zostanie przejście dla pieszych na skrzyżowaniu ulicy Głównej z Aleją Parkową okaże się niebawem. Z takim wnioskiem samorząd Szczawnicy wystąpił do Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Targu.

- Większość przejść dla pieszych na terenie miasta i gminy znajduje się na drodze powiatowej nr 1636K na odcinku od ulicy Głównej do Jaworek. Według wstępnych informacji, Powiatowy Zarząd Dróg przygotowuje wniosek na doświetlenie powyższego przejścia. Na Aleję Parkową, którą jest drogą gminną, wniosek będzie składany odrębnie przez miasto i gminę Szczawnica - zaznacza burmistrz Szczawnicy Grzegorz Niezgoda.
 
Oba przejścia usytuowane przy Parku Dolnym z licznym starodrzewem, mocno ograniczają widoczność, zwłaszcza w godzinach nocnych. Możliwość dofinansowania dla jednego wniosku wynosi do 60% wartości zadania, i nie więcej niż 20 000 zł. Składanie wniosków upływa 15 lipca br. termin wykonania inwestycji określony został do 31 grudnia 2019 roku.
Autor: Oprac. red.
Źródło: FB Grzegorza Niezgody
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij