Szczawnica: Najpiękniejsze posesje i balkony nagrodzone

Fot. Arch. UMiG Szczawnica 2017.11.02 12:52 / news / czytano 1957 / opinie 0

W miniony piątek 27 października br. odbyła się zwyczajna sesja Rady Miejskiej w Szczawnicy, podczas której rozstrzygnięto: „Konkurs na najpiękniejsze ukwiecenie posesji prywatnych przy budynkach jednorodzinnych na terenie Miasta i Gminy Szczawnica w roku 2017”. 

- W trosce o atrakcyjność naszego uzdrowiska co roku organizowany jest konkurs na najpiękniejsze ukwiecenie posesji prywatnych. W ten sposób staram się wyróżnić ciężką pracę mieszkańców Szczawnicy, gdyż to oni w dużej mierze wzbogacają nasze przestrzenie publiczne barwnymi kompozycjami kwiatowymi. Uważam, że takie uhonorowanie laureatom się po prostu należy – mówi Burmistrz Grzegorz Niezgoda.

Jak co roku zgłoszeń posesji dokonywali sami mieszkańcy oraz przedstawiciele szczawnickiej Rady Miejskiej. 

Wyłoniona Komisja Konkursowa w składzie przedstawicieli Urzędu Miasta i Gminy Szczawnica, Rady Miejskiej w Szczawnicy, Klubu TPSP Koło „PIENINY” oraz Miejskiego Ośrodka Kultury dokonała przeglądu zgłoszonych do konkursu 12 posesji. O ostatecznym werdykcie zadecydował dobór, różnorodność, ilość kwiatów, krzewów i drzew, a także pomysłowość w aranżacji.

Burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica – Grzegorz Niezgoda wspólnie z Przewodniczącym Rady Miejskiej w Szczawnicy – Kazimierzem Zachwieją dokonali uroczystego wręczenia laureatom dyplomów oraz czeków pieniężnych tegorocznej edycji konkursu.

Laureaci tegorocznej edycji konkursu: 
Kategoria ogródki:
III miejsce – Pani Halina Gąsienica
II miejsce – Pani Wanda Synowiec
I miejsce – Państwo Bożena i Stefan Słowikowie
Kategoria balkony:
III miejsce – Państwo Maria i Ludwik Ciesielka
II miejsce – Państwo Krystyna i Andrzej Kafel
I miejsce – Państwo Sylwia i Piotr Mastalscy
Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Arch. UMiG Szczawnica
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij