Zapowiedź koncertu Na Pograniczu Kultur

Fot. 2017.08.02 20:52 / news / czytano 1764 / opinie 0

Na pograniczu kultur to tytuł kolejnego koncertu, który w najbliższy sobotni wieczór (5 sierpnia) o godz. 19:00 rozpocznie się w kościele Chrystusa Dobrego Pasterza w Krościenku n.D.

Przed festiwalową publicznością zaprezentuje się słowacki organista Stanisław Surin, któremu w części kameralnej koncertu towarzyszyła będzie krakowska sopranistka Wiktoria Bisztyga. W wykonaniu artystów przepiękne arie Georga Friedricha Haendla, a także opracowania polskich pieśni sakralnych. Warto w sobotni wieczór odpocząć przy pięknym śpiewie, ubogaconym harmonijnymi dźwiękami organów.

Stanisław Surin jest nie tylko cenionym w swoim kraju i daleko poza jego granicami wirtuozem, lecz także pedagogiem gry organowej na uniwersytecie w Ruzomberoku, dyrektorem międzynarodowych koncertów organowych odbywających się w katedrze w Bratysławie i rzeczoznawcą do spraw budownictwa organowego na teren całej Słowacji. Jest także cenionym kompozytorem utworów organowych.

Z kolei sopranistka, Wiktoria Bisztyga, choć na co dzień jest związana z Krakowem, gdzie od wielu lat jest znakomitą solistką Akademickiego Chóru Organum, wywodzi się z Limanowej. Specjalizuje się nie tylko w wykonawstwie muzyki klasycznej, lecz też filmowej, a nawet ludowej.

Taki też szeroki będzie przekrój programowy sobotniego koncertu.

Organizatorem Festiwalu jest Parafia Wszystkich Świętych w Krościenku n. Dunajcem przy współpracy ze Stowarzyszeniem Artystycznym PianoClassic. Festiwal odbywa się dzięki pomocy finansowej i rzeczowej udzielonej przez Starostwo Powiatowe w Nowym Targu, Gminę Krościenko n.D., Pensjonat CrosnaSpa*** oraz Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krościenku n.D. Pomysłodawcą i opiekunem artystycznym Festiwalu jest Agnieszka Radwan-Stefańska.

Wstęp wolny
Autor: Oprac.red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij