Szczawnica: Obchody Święta Konstytucji 3 Maja

Fot. 2021.04.30 17:06 / news / czytano 151 / opinie 0

Święto Narodowe Trzeciego Maja to polskie święto państwowe, które obchodzone jest na pamiątkę uchwalenia Konstytucji 3 maja 1791 roku. Ustanowiono je w 1919 roku, a ponownie przywołano w 1990. Uznaje się, że Konstytucja 3 maja była pierwszą w Europie i drugą na świecie - po konstytucji amerykańskiej z 1787 r. - nowoczesną, spisaną konstytucją, czyli aktem o najwyższej mocy prawnej w państwie.

To już drugi rok z rzędu kiedy przez panującą epidemię koronawirusa, obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja zostają ograniczone do minimum. Władze samorządowe Szczawnicy w składzie: Burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica - Grzegorz Niezgoda oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Szczawnicy – Kazimierz Zachwieja złożyli symboliczne wiązanki oraz zapalili znicze pod pomnikiem poległych partyzantów Armii Krajowej na Przysłopie a także przy grobie tragicznie zmarłej rodziny Fijas oraz Dychała. Ponadto Burmistrz wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej i Sekretarzem UMiG Szczawnica złożyli wiązanki oraz zapalili znicze pod pomnikami Pamięci na Starym Placu Kościelnym, aby oddać hołd i cześć wszystkim, którzy walczyli za Ojczyznę.
Autor: Oprac. red
Źródło: UMiG Szczawnica
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij