Tylmanowa Krainą Pstrąga

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2016.07.11 12:38 / news / czytano 3687 / opinie 3

W sobotę 9 lipca w Tylmanowej podczas Rodzinnego Pikniku Rowerowego oficjalnie otwarty został sezon turystyczno-rowerowy. Spotkanie było także okazją do nadania miejscowości nazwy „Kraina Pstrąga”.

Mimo dynamicznej pogody, jaka w sobotę towarzyszyła piknikowi, obok altany wypoczynkowej przy osiedlu Zaziąbły zgromadziło się wielu mieszkańców Tylmanowej, rowerzystów i wędkarzy. Najpierw uczestnicy pikniku przejechali na rowerach trasę 13 kilometrów od altany po Łęg Dolny i Górny, a następnie uroczystego otwarcia sezonu rowerowego dokonał Wójt Gminy Ochotnica Dolna Pan Stanisław Jurkowski, który podziękował także młodzieży tylmanowskiej za godne reprezentowanie miejscowości i rozsławianie jej nie tylko w kraju ale i poza jej granicami.

Wójt przekazał czek w wysokości 5 tysięcy złotych na ręce rodziców 20-latka z Tylmanowej - Dawida Adamczyka górskiego kolarza szosowego – wychowanka Krakusa BBC Czaja Swoszowice, a jeżdżącego obecnie w jednym z włoskich klubów. Podziękowania za wysiłek włożony w promowanie Gminy Ochotnica Dolna oraz osiągnięcia sportowe  otrzymali także Bartłomiej Kasprzak i Filip Piszczek.

Innym znaczącym wydarzeniem towarzyszącym sobotniemu piknikowi było oficjalnie nazwanie Tylmanowej – Krainą Pstrąga. Taka właśnie tablica z napisem został przymocowany na altanie, wędkarze na Dunajcu w Tylmanowej są już codziennością, a współpraca między wędkarzami zrzeszonymi w Polskim Związku Wędkarskim – oddziale nowosądeckim, a samorządem lokalnym układa się bardzo dobrze.

– Przy obopólnej akceptacji chcemy, by to miejsce, ta altana symbolizowała Tylmanową. Chcemy, by w altanie odbywały się spotkania na zakończenie dnia po udanych łowach, czy po zawodach wędkarskich. Altana to także miejsce odpoczynku, schronienie dla rowerzystów podczas niesprzyjających warunków atmosferycznych – zaznaczał włodarz gminy.

W sobotę swoje zajęcia podsumowali uczestnicy „szkółki muchowej” prowadzonej przez Klub Przyjaciół Dunajca. Spotkania odbywały się od września 2015 roku i trwały przez 8 miesięcy. Uczestniczyło w nich 7 chłopców, którzy uczyli się o gatunkach ryb występujących w Dunajcu, owadach, ćwiczyli techniki rzutu, umiejętności montażu i przygotowania elementów puszkarskiego ekwipunku. Chłopakami opiekował się Rafał Gawlyta. Z rąk Wójta Gminy oraz Zdzisława Kowalskiego prezesa zarządu Polskiego Związku Wędkarskiego Oddział w Nowym Sączu oraz i wiceprezesa zarządu Krzysztofa Stanka uczestnicy szkółki otrzymali dyplomy ukończenia i nagrody. - Pomysłodawcami szkółki w marcu minionego roku byli radni  z Tylmanowej – Pan Czesław Ligas i Pan Jerzy Udziela. Dzisiaj kończymy zajęcia i chcemy pokazać chłopaków, którzy mocno zaangażowali się i przyłożyli do nauki wędkarstwa – mówił Jacek Płachecki z Klubu Przyjaciół Dunajca, który nie wyklucza, że zajęcia odbędą się również i w bieżącym roku.

Na scenie zaprezentowali się członkowie zespołu Halni z Ochotnicy Górnej, uczennice Gimnazjum im. Marii Konopnickiej w Ochotnicy Górnej oraz członkowie zespołu Tylmanowianie z Tylmanowej. Zabezpieczenie imprezy zapewnili strażacy z OSP Tylmanowa. Na uczestników czekał poczęstunek i drobne upominki zafundowane przez Wójta Gminy Ochotnica Dolna. Organizatorami pikniku był Wójt Gminy Ochotnica Dolna oraz radni sołectwa Tylmanowa.
Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

cyklista2016.07.12 12:07
Nie ma ścieżek i pewnie długo nie będzie bo jeden z drugim nie kosi nie orze ale 10 cm mu żal, albo sam nie jeździ na rowerze to po co ma sąsiad jeździć. Kargulowi nawet samolot po jego niebie latał. Tacy tu Kargule
mtoz@pplisa.tv2016.07.11 19:07
Ciekaw jestem czy impreza była ubezpieczona i ile kosztowała , szkoda że musi się. O imprezie skoro nie ma tras rowerowych przez Tylmanową np do Krościenka
tylmok2016.07.11 16:07
Kraina pstrąga-a co na to Pan MK,pewnie gdzieś czołga się w krzakach i kuka kto łowi rybkę
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij