Tylmanowa: Potok Klępowski okiem Wiceministra Gajdy

Fot. Lucyna Kozub 2016.06.07 09:23 / news / czytano 3624 / opinie 0

To trzecie spotkanie w sprawie Potoku Klępowskiego w Tylmanowej w przeciągu ostatnich dwóch miesięcy. Wcześniej potok wizytował wicewojewoda i zastępca dyrektora RZGW.

W miniony czwartek na zaproszenie Poseł Anny Paluch podsekretarz stanu Pan Mariusz Gajda Wiceminister Środowiska spotkał się z Panem Stanisławem Jurkowskim Wójtem Gminy Ochotnica Dolna i dokonał wizji Potoku Klępowskiego. W spotkaniu udział  także wzięli sołtys Tylmanowej Pan Stanisław Michałczak, Pan Jerzy Udziela radny oraz mieszkańcy.

Problem regulacji potoku w Tylmanowej przedstawiony został wcześniej Panu Piotrowi Ćwikowi Wicewojewodzie Małopolskiemu oraz Tomaszowi Sądagowi zastępcy Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Krakowie, który podkreślił wówczas, że podstawowym problemem uniemożliwiającym rozpoczęcie budowy zapory na potoku i jego regulacji są pieniądze.

- Podczas spotkania z Panem Wiceministrem otrzymaliśmy zapewnienie o szybkim uruchomieniu środków finansowych w kwocie ponad 400 tys. złotych. Jeszcze w tym miesiącu ruszą prace na potoku – zapewnia Wójt.

Gmina posiada niezbędną dokumentację projektową i pozwolenie na budowę.
Autor: Oprac. red.
Źródło: UG Ochotnica Dolna
Zdjęcia: Lucyna Kozub
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij