Tylmanowa: Próbują poprawić bezpieczeństwo

Fot. Arch.UG 2017.03.01 21:58 / news / czytano 2186 / opinie 0

Gmina Ochotnica Dolna prowadzi wzmożone działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego, w szczególności w miejscowości Tylmanowa, w której szczególnie w sezonie letnim dochodzi do częstych kolizji i wypadków.

Aby poprawić spójność komunikacyjną i podnieść poziom bezpieczeństwa powstają nowe odcinki chodników dla pieszych, nowe zatoczki przy drodze wojewódzkiej w Tylmanowej i oświetlone przejścia dla pieszych.

Ponadto lokalni samorządowcy Stanisław Jurkowski Wójt Gminy Ochotnica Dolna, radni Jerzy Udziela i Czesław Ligas oraz Jan Ligas mieszkaniec Tylmanowej już od dłuższego czasu angażują się w inicjatywę o przywrócenie fotoradaru w Kłodnem (przy drodze wojewódzkiej 969) i odcinkowego pomiaru prędkości, apelując o to do władz województwa.

Przypomnijmy. Urządzenie do automatycznej kontroli prędkości pojazdów zamontowane zostało przy DW 969 w Tylmanowej - Kłodnem w roku 2010. Po wejściu w życie, w dniu 1 stycznia 2016 roku, nowej ustawy fotoradar w Tylmanowej musiał zostać usunięty. Po 1 stycznia 2016 roku strażnicy gminni oraz miejscy nie mogli już przeprowadzać kontroli fotoradarowej kierowców. Zadanie to realizuje od wtedy drogówka oraz Inspekcja Transportu Drogowego.

Autor: mw
Zdjęcia: Arch.UG
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij