Uroczysta sesja Rady Miejskiej

Fot. Arch. UMiG Szczawnica 2014.11.08 19:32 / news / czytano 3153 / opinie 4

W dniu 06 listopada 2014 r. w sali konferencyjnej Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Szczawnicy odbyła się uroczysta sesja Rady Miejskiej kończąca VI kadencję Samorządu Miasta i Gminy Szczawnica.

W uroczystej sesji uczestniczyło wielu gości, przedstawicieli różnych środowisk i lokalnych instytucji. Sprawozdanie z czteroletniej działalności zaprezentował Burmistrz – Grzegorz Niezgoda, który w specjalnie przygotowanej na tę okoliczność prezentacji multimedialnej uwzględnił najważniejsze działania podejmowane w czasie mijającej kadencji ze szczególnym uwzględnieniem dziedzin życia gospodarczego, finansowego i społecznego Miasta i Gminy Szczawnica.

- Dzisiejsza sesja jest doskonałą okazją do złożenia krótkiej informacji o wspólnie podejmowanych działaniach i dokonaniach władz samorządowych w minionych czterech latach. Okres mijającej kadencji to niewątpliwie okres intensywnej i efektywnej pracy prowadzącej do dalszego rozwoju Szczawnicy zarówno w wymiarze społecznym jak i gospodarczym. Wykładnikiem rozwoju naszej gminy jak i efektów jej zarządzania jest niewątpliwie wielkość nakładów na inwestycje, trafność ich lokowania, wzrost poziomu życia i zadowolenia mieszkańców, a także stwarzanie ciągłych warunków do rozwoju gminy - mówił w swoim wystąpieniu Burmistrz Szczawnicy podkreślając, że wszystkie inwestycje i zadania, jakie udało się zrealizować są "wspólnym sukcesem mieszkańców, radnych i władz miasta".

Uroczysta sesja była również okazją do podziękowań za minioną kadencję. Burmistrz Szczawnicy – Grzegorz Niezgoda złożył gratulacje oraz podziękowania za zaangażowanie w sprawy społeczne swojego środowiska wszystkim radnym wręczając im okolicznościowe grawertony oraz wydawnictwa albumowe prezentujące piękno naszego kraju. Podkreślił, że ostatnie cztery lata były czasem bardzo owocnym i ważnym dla rozwoju gminy. Podobną opinię wyraził również Przewodniczący Rady – Kazimierz Zachwieja, który podsumowując mijającą kadencję podziękował za dotychczasową, bardzo udaną współpracę Burmistrzowi Szczawnicy, jego najbliższym współpracownikom, całemu Urzędowi Miasta i Gminy oraz radnym kadencji 2010-2014.

Sesja zwieńczona została wręczeniem Medali za zasługi dla Miasta i Gminy Szczawnica im. Józefa Szalaya. Medal ustanowiony został w 2002 r. w związku z Jubileuszem 40. lecia nadania praw miejskich Szczawnicy i jest zaszczytnym wyróżnieniem przyznawanym przez Radę Miejską. Medal przyznawany jest osobom prawnym i fizycznym bądź organizacjom, które wybitnie przyczyniły się do rozwoju społeczno-gospodarczego miasta, przysporzyły mu dobrego imienia i chwały bądź zasłużyły się mieszkańcom Szczawnicy.

Tegorocznymi laureatami prestiżowego wyróżnienia zostało: Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Szczawnicy oraz Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Szczawnicy – Jabłonce.
Źródło: UMiG Szczawnica
Zdjęcia: Arch. UMiG Szczawnica
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

do rodzimy gosc2014.11.11 17:11
to zmienmy to w koncu wszyscy narzekaja na niezgode i radnych zobaczymy w poniedzialek 17listopada
radny2014.11.09 00:11
w dniu 14 listopada planowana jest ostatnia sesja rady Gminy OCHOTNICA DOLNA, CIEKAWE CZY PAN WÓJT okaże klasę jak to deklaruje w sponsorowanym artykule. Do zobaczenia na obiedzie.
Leonid232014.11.08 22:11
wiadomo koryto najważniejsze
RODZIMY GOŚĆ2014.11.08 20:11
Wszyscy tak ładnie się uśmiechają a jak się przyjdzie na sesję to do przewodniczącego bez kija nie podchodź bo takiego ważnego udaje że tylko się kłaniać - zarozumiały i arogancki ale to samo się tyczy burmistrza. Przed wyborami każdy się śmieje jak głupi do sera a później - szkoda gadać
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij