Wrota Pienin w Krościenku

Fot. Anna Borkowska 2017.03.13 10:17 / news / czytano 2906 / opinie 0

11 marca br. o godz. 18.00 w remizie OSP w Krościenku n.D miało miejsce spotkanie wójta Jana Dydy z krościeńskimi przedsiębiorcami. Spotkanie odbyło się pod hasłem: "Wspólne działania promocyjne dla Gminy Krościenko n.D-Razem możemy więcej".


Na początku wójt Jan Dyda wprowadził w temat zebrania, wymieniając podjęte przez gminę starania, zmierzające do poszerzenia działań w zakresie promocji i podniesienia estetycznych walorów Krościenka, m.in. prace trwające na terenie ul.Sobieskiego (chodnik) wraz z parkingiem naprzeciw kościoła Dobrego Pasterza; ścieżka pieszo-rowerowa od parkingu przed Łąkcicą oraz krościeńska część trasy Velo Dunajec (termin rozpoczęcia prac to przełom 2017/18 r.).

Wójt podkreślał ponadto, że dzięki staraniom UG, Krościenko wreszcie znalazło się na mapie turystycznej w biuletynie wydawanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, co z pewnością pomoże w promocji naszej gminy. Zapowiedział również, że za rok inauguracja małopolskiego Sezonu Letniego odbędzie się właśnie w Krościenku.

Głównym celem spotkania były jednakże konsultacje z mieszkańcami, dotyczące pomysłu utworzenia wspólnego portalu internetowego pod nazwą "Wrota Pienin". Strona ta byłaby internetową formą promocji i reklamy Krościenka, dopracowywaną pod względem merytorycznym oraz estetycznym i skupiałaby turystyczną ofertę hotelowo-gastronomiczno-usługową lokalnych przedsiębiorców.

Uczestnicy zebrania wstępnie zgodzili się na ten pomysł, jednakże ze względu na niewielką frekwencję postanowiono zwołać kolejne spotkanie, które odbędzie się po świętach wielkanocnych (jego dokładny termin zostanie ogłoszony

Jan Dyda już teraz serdecznie zaprasza wszystkich przedsiębiorców oraz mieszkańców do wzięcia udziału w następnych konsultacjach.
Autor: AB
Zdjęcia: Anna Borkowska
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij