Wspierać ekonomię społeczną

Fot. 2019.03.13 16:52 / news / czytano 476 / opinie 0

Wczoraj (12.03.2019 r.) w Wiejskim Ośrodku Kultury w Ochotnicy Dolnej odbyło się kolejne już spotkanie animacyjne w ramach projektu pt. „Małopolski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej – Subregion Podhalański”. 

Projekt ma na celu wspieranie lokalnych podmiotów ekonomii społecznej tj. lokalnych stowarzyszeń i fundacji oraz grup inicjatywnych. 

W czasie spotkania rozmawiano o rozwoju ekonomii społecznej w Gminie Ochotnica Dolna i w Gminie Kamienica, w kontekście rozwoju turystyki. Uczestnicy spotkania zgłaszali pomysły na inicjatywy lokalne i wskazywali miejsca, które mogłyby znaleźć się w ekomuzeum. Ekomuzeum to sieć miejsc i obiektów prezentujących dziedzictwo przyrodnicze, historyczne i kulturowe, która pozwala poznać wartości regionu. Może ono obejmować miejscowość, jedną lub kilka gmin lub cały region. Gmina Ochotnica Dolna podjęła współpracę z Gminą Kamienica, w celu zbudowania wspólnej ekonomii działania w Gorcach. 

W spotkaniu wzięli udział mieszkańcy obu Gmin: przedstawiciele samorządów, stowarzyszeń, przedsiębiorcy, twórcy ludowi. Spotkanie prowadziła Pani Barbara Kazior animatorka z Fundacji Miejsc i Ludzi Aktywnych.
Źródło: UG Ochotnica Dolna
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij