Zamiana stanowisk. Robert Siemek nowym komendantem komisariatu policji w Krościenku

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2015.11.13 16:25 / news / czytano 5878 / opinie 0

Robert Siemek powołany został przez szefa nowotarskiej policji Rafała Leśniaka na stanowisko komendanta komisariatu policji w Krościenku n.D. Dotychczasowy komendant, komisarz Michał Janerko, obejmie z kolei jego stanowisko w Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Targu.

Dzisiaj w krościeńskim komisariacie miało miejsce oficjalne wręczenie obu nominacji, które przekazał Robert Bartosz Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Targu. Podziękował on dotychczasowemu komendantowi za sześć lat pracy w Krościenku i życzył powodzenia na nowym stanowisku.

- Jednostka w Krościenku postrzegana jest bardzo dobrze, osiąga dobre wyniki w służbie - podkreślał Bartosz. Zaznaczył też, że przeniesienie komisarza Janerko podyktowane jest potrzebami organizacyjnymi wynikającymi ze zmian funkcjonowania wydziału prewencji. Od stycznia wydział prewencji połączony zostanie z wydziałem ruchu drogowego. Komisarz kierował będzie jednym dużym wydziałem.

Nowo mianowany komendant podinspektor Robert Siemek najpierw pełnił funkcję zastępcy naczelnika wydziału prewencji w KPP w Nowym Targu, później został naczelnikiem. Nowy komendant w policji pracuje od 1991 roku. - Przeszedł chyba wszystkie szczeble kariery zawodowej. Był policjantem kryminalnym, dyżurnym w Rabce i w Nowym Targu, zastępcą naczelnika i naczelnikiem. Będzie to trudny okres czasu, ponieważ w przyszłym roku, mam nadzieję, ruszy w Szczawnicy budowa nowego komisariatu ale doświadczenie zawodowe Roberta Siemka pozwoli mu wszystkiego dopilnować - mówił Bartosz.

- Miałem okazję pracować w Rabce, w pięknym kurorcie. Teraz w kolejnym - Szczawnicy i Krościenku. To bardzo miłe. Jestem zwolennikiem tego, że jeśli coś funkcjonuje dobrze, jak tutaj w Krościenku, to nie ma co zmieniać - mówił nowy komendant.

Komendantowi KPP za wyróżnienie i okazane zaufanie podziękował Michał Janerko. - Żegnam się z komisariatem w Krościenku z łezką w oczach, to pierwsze moje stanowisko kierownicze. Wiem, że zostawiam pracowników w dobrych rękach.

Jedynym przedstawicielem samorządów lokalnych był Grzegorz Niezgoda burmistrz Szczawnicy, który podziękował za wieloletnią współpracę i życzył mu wszystkiego dobrego w nowym miejscu pracy. 

Komisariat policji w Krościenku n.D wzbogacił się nie tylko o nowego komendanta, ale i nowy radiowóz. Komenda Powiatowa Policji w Nowym Targu otrzyma ich w sumie osiem, jeden - Skoda Yeti trafiła już do Krościenka. Pieniądze na zakup pochodzą z Funduszu Wsparcia Policji, zakup sponsorowany jest w 50% przez komendę główną policji, 50% przekazały samorządy: Gmina Krościenko n.D, Czorsztyn, Ochotnica Dolna i Miasto i Gmina Szczawnica.

Oficjalne przekazanie samochodów odbędzie się pod koniec miesiąca. Pozostałe siedem samochodów trafi do Łapsz Niżnych, Jabłonki, Nowego Targu, dwa do Rabki i dwa do Czarnego Dunajca.

Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij