Zapalniki z okresu wojny znalezione na terenie Nowego Targu

2023.09.17 14:30 / news / czytano 110 / opinie 0

Na terenie leśnym w Nowym Targu znaleziono dwa zapalniki do pocisków artyleryjskich pochodzące z okresu wojny. Do czasu przyjazdu saperów miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone przez policjantów. Przypominamy o zachowaniu ostrożności w przypadku odnalezienia niewypałów bądź niewybuchów.

We wtorek w południe dyżurny nowotarskiej komendy został powiadomiony o znalezieniu niewybuchów na terenie leśnym w Nowym Targu. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci z patrolu interwencyjnego oraz funkcjonariusz z Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu. Policjant przeprowadził rozpoznanie i stwierdził, że to dwa zapalniki do pocisków artyleryjskich pochodzące najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej. O zdarzeniu powiadomiono 16. Batalion Powietrznodesantowy z Krakowa. Do czasu przyjazdu saperów, którzy przewieźli je do neutralizacji, miejsce znaleziska zostało zabezpieczone przez funkcjonariuszy.

Przypominamy, że w przypadku znalezienia niewybuchu lub przedmiotu niewiadomego pochodzenia nie należy go dotykać, ruszać i przenosić w inne miejsce. Kategorycznie zabrania się podnoszenia, odkopywania i wyrzucania niewybuchów do ogniska, jezior, stawów, czy głębokich rowów. Nieostrożne postępowanie może doprowadzić do zagrożenia zdrowia, a nawet życia. W przypadku znalezienia niewybuchu, czy amunicji należy natychmiast powiadomić Policję, a do czasu przybycia funkcjonariuszy zabezpieczyć to miejsce przed dostępem dla osób postronnych.




Źródło: KPP Nowy Targ
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © MAPI
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij