Zszedł ze szlaku - skończyło się wypadkiem

Fot. 2020.05.17 21:06 / news / czytano 746 / opinie 0

Kolejny pracowity dzień ratowników GOPR. Dzisiaj do wypadku doszło w Pieninach Centralnych w masywie Zamkowej Góry.

Jeden z turystów zszedł ze znakowanego szlaku i skalnym zboczem zmierzał w kierunku szczytu. Podczas podchodzenia niestabilne podłoże wyjechało mu z pod nóg i spadł z około 40 metrowej półki skalnej do żlebu, którym następnie stoczył się jeszcze około 100 metrów.

Po dotarciu na miejsce został opatrzony przez ratowników GP GOPR (krwotok ze stopy, otwarte złamanie) zabezpieczony termicznie, unieruchomiony w materacu próżniowym oraz noszach Kong, a następnie wyniesiony w miejsce starej pustelni na Górze Zamkowej. Ewakuacja z samej platformy odbyła się za pomocą techniki długiej liny (long line) wspólnie z Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Cała akcja zakończyła się na boisku sportowym w Krościenku nad Dunajcem, gdzie poszkodowany został przełożony do wnętrza śmigłowca i przetransportowany do szpitala.

Ratownicy dziękują turystom, którzy pomogli wynieść im cały potrzebny sprzęt do poszkodowanego. Kolejny raz przypominają też do czego służą barierki ograniczające szlaki!
Autor: Oprac. red.
Źródło: Gopr Podhale
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij