Hiszpańska opera w Szczawnicy - Barokowe Eksploracje 2024 (Szczawnica 26.06.2024 r.)

Fot. 2024.06.10 08:13 / imprezy / czytano 525

Tegoroczną edycję Barokowych Eksploracji zainauguruje premierowy spektal operowy w wykonaniu czeskich artystów pod dyrekcją Marka Štryncla. Tym razem będzie to hiszpańska zarzuela, skomponowana przez Sebastiana Durón’a dla hiszpańskiego dworu królewskiego i  zaprezentowana po raz pierwszy w Madrycie w 1701 roku.

Jak podkreśla Agnieszka Żarska, inicjatorka i dyrektor artystyczny Barokowych Eksploracji: „To jest nasza wspaniała operowa tradycja! Od dekady, co roku w Dworku Gościnnym w Szczawnicy, prezentujemy naszej publiczności dzieło sceniczne w historycznym arturażu. Organizacja tak skomplikowanego wydarzenia, z udziałem kilkudziesięciu arystów, jest realna dzięki naszej ścisłej, międzynarodowej współpracy oraz dzięki zaangażowaniu wspierających nas Instytucji i Partnerów. Będzie to jedyny taki spektakl w Polsce, więc tym goręcej zapraszam do Szczawnicy.” 

Sebastián Durón  
„Wojna gigantów” 
„Ópera escénica deducída de la guerra de los gigantes”(Madryt 1701)
26 czerwca, godz. 19.00
Dworek Gościnny - Szczawnica

Obowiązują bezpłatne miejscówki
Odbiór miejscówek: Butik I love Szczawnica, Plac Dietla
Rezerwacja telefoniczna: 691 845 577
Mile widziane wolne datki.  

Organizatorem Barokowych Eksploracji 2024 jest Stowarzyszenie Szczawnicki Chór Kameralny oraz Musica Florea. Współorganizatorzy wydarzenia: Centrum Kongresowe - Dworek Gościnny w Szczawnicy, Pieniny SPA Resort. 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca. Projekt wsparty przez Ministerstwo Kultury Republiki Czeskiej oraz Instytut Cervanesa w Pradze. Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Miasta i Gminy Szczawnica. Mecenas wydarzenia: Pieniński Bank Spółdzielczy. Współpraca: Centrum Kultury Sportu i Promocji w Szczawnicy. Współpraca promocyjna: Czeskie Centrum w Warszawie, Palenica-Polskie Koleje Linowe.

Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © MAPI
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij