Akcja Bezpieczne dziecko na drodze

Fot. Arch. ZEW Niedzica S.A. 2014.11.21 13:42 / news / czytano 2396 / opinie 0

W trosce o najmłodszych użytkowników ruchu drogowego, ZEW Niedzica S.A., już po raz siódmy przyłączył się do ogólnopolskiej kampanii społecznej, pn. „Bezpieczne dziecko na drodze”.

Tegoroczne przedsięwzięcie objęło swym zasięgiem ponad 230 dzieci z klas od 0-3, uczęszczających do szkół w Sromowcach Niżnych, Grywałdzie, Trybszu i Dębnie. 

Podczas zorganizowanych spotkań informacyjno-edukacyjnych młodzi uczniowie zapoznawali się z podstawowymi przepisami ruchu drogowego a także z regułami bezpiecznego zachowania się na drodze. Wsparcie kampanii zapewnili Policjanci z Komendy Powiatowej z Nowego Targu, którzy przekazywali dzieciom fachową wiedzę na temat wszelkich możliwych rodzajów zagrożeń, jakie mogą je spotkać w drodze do i ze szkoły.

Niezmiennym powodem uczestniczenia w akcji niedzickiej Spółki były, jak niestety co roku - przykre statystyki, stawiające nasz kraj w niechlubnej czołówce państw europejskich, w których w wyniku wypadków drogowych ginie przerażająca liczba dzieci. Zapewnienie bezpieczeństwa najmłodszym, szczególnie podczas zbliżającego się okresu zimowego, kiedy warunki na drogach nie zawsze pozwalają kierowcy na szybką reakcję, w przypadku nagłego wtargnięcia na jezdnię pieszego, jest niezwykle ważna. Z tego też względu coraz więcej zaangażowanych społecznie przedsiębiorstw w kraju przyłącza się do tej kampanii, promując i ucząc odpowiedzialności za życie i zdrowie najmłodszych. 

Poza fachową wiedzą na temat przepisów ruchu drogowego, przekazywaną małym uczestnikom spotkań w czasie organizowanych pogadanek w szkołach, z rąk Prezesa ZEW Niedzica S.A otrzymały one również upominki w postaci, m.in. odblasków i książeczek  edukacyjnych o bezpiecznym poruszaniu się po drodze. Dodatkową zachętą to udziału dzieci w spotkaniach były w tym roku, ufundowane przez ZEW Niedzica S.A. nagrody w konkursach plastycznych o bezpieczeństwie na drodze, zorganizowane w szkołach w Sromowcach Niżnych i Trybszu.
Źródło: ZEW Niedzica S.A.
Zdjęcia: Arch. ZEW Niedzica S.A.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij