Wielkie Oratoria G.F.Haendla w Zakopanem - zaproszenie

Fot. 2019.10.16 18:04 / imprezy / czytano 651

Artyści międzynarodowego Baroque Collegium 1685 (orkiestra & chór) już wkrótce odwiedzą Zakopane, aby zaprosić do udziału w muzycznych przeżyciach mieszkańców stolicy Tatr oraz przebywających tam turystów. 

Baroque Collegium 1685 to zespół założony w 2016 roku, mający swoją siedzibę w Szczawnicy, który prezentuje i przybliża barokowe arcydzieła wokalno-instrumentalne, współpracując z wybitnymi artystami z Polski i z zagranicy. W 2018 zespół podjął współpracę artystyczną z Peterem Kooijem, uznawanym za jednego z najlepszych interpretatorów wokalnej muzyki Bacha na świecie.

W ramach projektu, już 25 października, w Zakopanem odbędzie się koncert oratoryjny oraz zajęcia dla dzieci i młodzieży.
Zajęcia interaktywne dla uczniów klas IV-VI, pod tytułem: „Uwaga-potwór”, będą prowadzone w oparciu o Oratorium „Saul” G.F.Haendla. Uczestnicy dowiedzą się m.in. kim był Jerzy Fryderyk Haendel i o czym jest Oratorium, nauczą się rozpoznawać instrumenty grające w barokowej orkiestrze i ich brzmienie oraz głosy w barokowych chórze. Każdy uczestnik zajęć otrzyma bezpłatny folder do wspólnej pracy, podczas gdy muzycy na bieżąco prezentować będą omawiane fragmenty utworów. 

Kolejnym wydarzeniem będzie wieczorny koncert oratoryjny pt.: „Wielkie Oratoria G.F.Haendla”, w którego programie znajdą się wybrane uwertury i chóry z haendlowskich oratoriów: Mesjasz, Saul, Juda Machabeusz, Teodora, Estera. Wykonawcami koncertu będzie zespół Baroque Collegium 1685, składający się ze znakomitych czeskich instrumentalistów, związanych z orkiestrą Musica Florea Praha, oraz z zespołu wokalnego, który stanowią szczawniccy kameraliści, a także zaproszeni do projektu goście. 

Próby poprzedzające wydarzenie odbędą się w Szczawnicy. Całość poprowadzi Agnieszka Żarska – założycielka i dyrektor artystyczny Baroque Collegium 1685.

Wejściówki na koncert oraz szczegółowe informacje dostępne w: 
Centrum Informacji Turystycznej
ul. Kościuszki 17, tel. +48 18 201 22 11;
oraz
Małopolskie Centrum Informacji Turystycznej
ul. Kościeliska 7, tel. +48 18 201 20 04;
czynne: poniedziałek - sobota 9:00 - 17:00

Organizator: stowarzyszenie Szczawnicki Chór Kameralny, partnerzy: Zakopiańskie Centrum Kultury, Fundacja Andrzeja Mańkowskiego, Thermaleo Plus Sp.z o.o. , Musica Florea Praha, Parafia p.w. Świętej Rodziny w Zakopanem. Wydarzenia organizowane w ramach projektu „Arcydzieła dostępne”; dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Kultura Dostępna.


Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij