Wspomnienie o Józefie Szalayu - wystawa (Szczawnica 12.05.-20.07.2016)

Fot. 2016.05.09 15:04 / imprezy / czytano 1718

„Wspomnienie o  Józefie Szalayu” - wystawa w ramach obchodów Roku Szalayowskiego. Muzeum Pienińskie w Szlachtowej we współpracy z Grupą Themaleo& Uzdrowisko Szczawnica  S.A. organizują wystawę pt.: „Wspomnienie o Józefie Szalayu”, która prezentowana jest w  szczawnickiej Galerii Pijalni Wód Mineralnych przy Placu Dietla.


Na ekspozycji, po raz pierwszy w  Szczawnicy,  zostanie zaprezentowany niesygnowany portret Józefiny Szalayowej- ze zbiorów potomków Józefiny i Stefana Szalayów, oraz portret Józefa Szalaya - własność Akademii Umiejętności w Krakowie. Ponadto będzie  można obejrzeć album „Szczawnickie” ze zbiorów Muzeum Pienińskiego, zawierający grafiki z widokami Pienin i Podtatrza autorstwa Józefa Szalaya.

Autorką scenariusza i komisarzem wystawy jest Barbara Węglarz- kustosz Muzeum Pienińskiego w Szlachtowej. Wystawa czynna będzie od 12 maja do 20 lipca- codziennie, w godzinach 10.00-17.30.






Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij