Hiszpańska opera w Szczawnicy

Fot. Magda Wojtarowicz 2024.06.28 09:15 / news / czytano 399 / opinie 0

Sala Dworku Gościnnego w Szczawnicy podczas spektaklu operowego "Wojna Gigantów" zapełniła się po brzegi. Nie zabrakło też owacji na stojąco.

Na scenie wystąpili artyści z Czech z Orkiestry Musica Florea, Chór CollegiumFloreum. Autor tekstu opery oparł całość na opowiedzianej przez Owidiusza w jego "Metamorfozach" wojnie gigantów, przedstawiającej odwieczną walkę pomiędzy chaosem a porządkiem. Była to walka pomiędzy Jupiterem symbolizującym króla Ludwika XIV a Palantem - wodzem gigantów Arcyksięciem Karolem Habsburgiem. Na scenie wystąpiła też mityczny pośrednik pomiędzy światem ziemskim i boskim - Herkules i Minerwa - w mitologii rzymskiej pierwotnie bogini sztuki i rzemiosła, ale także bogini mądrości, nauki i literatury.

 

Autor: oprac.red.
Zdjęcia: Magda Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © MAPI
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij