Myzyka elektroniczna w Pieninach - zapowiedź koncertu

Fot. arch. Artysty 2018.08.08 10:51 / news / czytano 1165 / opinie 0

Na nadzwyczajny koncert zaprasza Fundacja Promocji Kultury i Sztuki ARS PRO ARTE wraz z Parafią Wszystkich Świętych do Krościenka n. Dunajcem w najbliższą sobotę o godz. 19:00 do kościoła Chrystusa Dobrego Pasterza. Po raz pierwszy w historii Festiwalu usłyszymy muzykę klasyczną w połączeniu z elektroniką.

Krzysztofa Dudę śmiało można określić mianem człowieka-orkiestry. Jest nie tylko wybornym wirtuozem organów, głównie improwizatorem, lecz także był w początku lat 80-tych minionego wieku jednym z polskich pionierów muzyki elektronicznej. Jako pierwszy dokonał w swojej twórczości i praktyce instrumentalnej połączenia brzmienia klasycznych organów piszczałkowych z instrumentarium elektronicznym. Do dzisiaj praktykuje z wielkim powodzeniem ten rodzaj muzyki, wykonując koncerty organowo-elektroniczne w przestrzeniach sakralnych. Jest autorem wielu nagrań telewizyjnych, radiowych i płytowych. Muzyka organowa w połączeniu z elektronika po raz pierwszy zabrzmi podczas naszego festiwalu i to w dodatku od razu w najbardziej z możliwych mistrzowskim i autorskim wykonaniu.
 
Koncert odbywa się przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Partnerem wydarzenia są: Starostwo Powiatowe w Nowym Targu, Gmina Krościenko n. Dunajcem, Centrum Kultury i Promocji w Krościenku n.D. oraz Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego. Pomysłodawcą i dyrektorem Festiwalu jest Agnieszka Radwan-Stefańska.
Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: arch. Artysty
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij