Odrobina melancholii w obrazach Elżbiety Adamczyk

Fot. Anna Borkowska 2015.06.17 09:11 / news / czytano 4787 / opinie 0

Od soboty 13. czerwca w Restauracji Klasyczna w Krościenku można oglądać obrazy krościenczanki Elżbiety Adamczyk.

"Odrobina melancholii" to tytuł wystawy malarskiej Elżbiety Adamczyk, członka Stowarzyszenia Artystów Pienińskich. Autorka, absolwentka filologii klasycznej na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, malarstwem zajmuje się dopiero od ośmiu lat. Do chwili obecnej prezentowała obrazy na 10-ciu wystawach indywidualnych. Z wielkim sentymentem wspomina te, które odbyły się w miejscach wyjątkowych: na Zamku w Niedzicy, w murach macierzystej uczelni w Lublinie, czy ostatnią we wrześniu 2015 roku w The Windmill Hotel w Londynie. Ogromnie ceni sobie środowisko lokalnej społeczności i z radością wystawia prace na terenie Krościenka i okolic. 

W chwili obecnej, w galerii Restauracji Klasyczna, możemy oglądać 16 obrazów wykonanych w technice suchych pasteli i oleju. Tematy rozległe, od pejzaży po malarstwo figuratywne. Pojawiające się cyklicznie kobiety-anioły, spowite mgłą krajobrazy i nowa fascynacja - morskie opowieści. Ten ostatni temat, pojawił się po tym, jak starsza córka Karolina, przez miesiąc, w ciężkich warunkach pogodowych płynęła przez Pacyfik, pokonując trasę Chiny-USA.
 
- W malarstwie stale poszukuję przeciwwagi pomiędzy pracą nad szczegółem, jak w przypadku portretu, a impresjonistycznym ukazaniem rzeczywistości jedynie za pomocą barwy i nastroju - mówi autorka obrazów.
 
Wystawa czynna do 10.lipca. Zapraszamy!
Autor: SAP
Źródło: SAP
Zdjęcia: Anna Borkowska
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij