Piórko i tusz z Ewą Majerczak - warsztaty czwartkowe

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2015.07.09 17:46 / news / czytano 3725 / opinie 0

Dzisiaj w krościeńskim Gminnym Centrum odbyły się warsztaty rysunkowe „Piórkiem i patyczkiem” prowadzone przez Ewę Majerczak - nauczycielkę plastyki, absolwentkę klasy rzeźby Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. A. Kenara w Zakopanem i Wydziału Wychowania Plastycznego Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. 

Technika rysowania piórkiem i tuszem jest bardzo stara i nieco już zapomniana. Podczas zajęć połączona została z techniką lawowania, czyli kontrolowanego rozlewania tuszu na mokrej kartce.

- W ten sposób powstają fantastyczne plamy, przypominające różne przedmioty, kwiaty, zwierzęta itp. Rolą twórcy jest zobaczenie tych wspaniałości i dokończenie obrazu za pomocą piórka i tuszu. Rozlewanie, chlapanie, ścieranie wykorzystuje się bardzo często w nowoczesnej sztuce, delikatny i precyzyjny rysunek snuje nam opowieść. Jaką? Każdy zobaczy ją po swojemu - opowiada o technice Ewa Majerczak.

Czwartkowe warsztaty to cykl spotkań proponowanych przez GCK w Krościenku n.D oraz twórców zrzeszonych w Stowarzyszeniu Artystów Pienińskich. Dzisiejsze prowadzone przez Panią Ewę Majerczak były pierwszymi z zajęć. Za tydzień kolejne spotkanie ze sztuka dla najmłodszych. Tym razem propozycja malowana na szkle z Anną Czajką. 

Autor: Ewa Majerczak / Oprac. red.
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij