Pokoleniowa wystawa Majerczaków i Musiałów

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2016.05.23 21:36 / news / czytano 4352 / opinie 0

Od soboty w krościeńskiej galerii Restauracji Klasyczna oglądać można prace artystów dwóch rodzin Majerczaków i Musiałów. Rodziny połączyło małżeństwo i jak się okazało każde z nich odnajduje swój talent w różnych dziedzinach sztuk plastycznych.

Na ekspozycji znalazły się obrazy, grafika, rzeźba, fotografia ale i biżuteria inspirowana folklorem. Wystawę otworzyła Ewa Majerczak prezes Stowarzyszenia Artystów Pienińskich a zarazem autorka prac. Pani Ewie towarzyszył brat Adam z rodziną. 

Wśród prac dominuje malarstwo Ewy Majerczak, jej bratanicy Julii i Justyny oraz szwagierki Jadwigi Majerczak i oraz fotografia taty Pani Ewy, jej siostry, wujka i brata. Wśród prac znajdują się rysunki syna Pani Ewy - Adama, biżuteria i fotografia Izabelli Ruchała z domu Musiał oraz rękodzieło Katarzyny Musiał z domu Majerczak.

Wernisaż wystawy uświetnił występ najmłodszego z Musiałów - pięcioletniego Karola, który zgromadzonym przepięknie wyrecytował wiersz Koparka. Nie zabrakło poezji Stanisława Jabłońskiego - nazywanego "Stary Dłubac", który w żartobliwy sposób opisuje w swojej twórczości otaczającą nas rzeczywistość.

Ekspozycja dostępna jest do 16. czerwca br. Zapraszamy serdecznie.

Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij